AP-areenan formaatin muuttaminen on ollut täysi katastrofi. Palstan sisältö on tosi vaikealukuista ja kirjoittajatkin ovat kaikonneet. Miksi tällainen muutos?
Moni etsii uutta "kotia". Onko se Kauppalehti, suomi24 vai mikä?
AP-areena tuhottu
5
263
Vastaukset
- Muuan petetyistä
Arvopaperi on suorastaan tieten tahtoen tuhonnut maan parhaan keskustelupalstan, mutta omapahan on vahinkonsa. Yleisö siirtyy toimiville palstoille.
Minäkin etsin uutta kotisivua. Tähän asti Areena on ollut ylivoimaisesti tehokkain paikka nähdä kertasilmäyksellä mitä taloudessa ja muuallakin tapahtuu. Kauppalehti on tähän liian valvottu ja hidas. Ja Suomi-24 tunnetusti ei ainakaan laadukas. - ex-ap
Nii-i
Arvopaperiin ei enään ikinäpaluuta...
Mitäs tehdään? - JC
www. trooli. fi
- Possakkaorja
Kauppalehden palstaa luin vuosikausia ilman tunnuksia ja kertaakaan sinne kirjoittamatta. Trooliin ei pääse edes tutustumaan kirjautumatta. Pitäköön mokoma salaseura palstansa.
- tttottuuus
Possakkaorja kirjoitti:
Kauppalehden palstaa luin vuosikausia ilman tunnuksia ja kertaakaan sinne kirjoittamatta. Trooliin ei pääse edes tutustumaan kirjautumatta. Pitäköön mokoma salaseura palstansa.
Tuoreen tutkimuksen mukaan mm. Batman-ampuja James Holmesille ja Norjan massamurhaaja Anders Behring Breivikille oli yhteistä Trooli-tilin puuttuminen. Psykologin mukaan Troolin käytöstä on tullut terveen sosiaalisen elämän merkki. Tilin puute nähdään epänormaalina ja jopa vaarallisena. Oletko siis psykopaatti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla572774Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "362399SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past911621Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851295Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301109Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o155821Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m80724Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52676Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44650- 43635