Kuinkahan tuo turkin laineikkuus on hylkäävä piirre turkissa?
katsoin netistä että monella näyttää turkki kuvissa selkeästi laineikkaalta mutta arvostelussa sitä ei ole välttämättä huomioitu lainkaan?
Omalla selässä suht pitkä turkki ja hännäntyvestä versinkin laineikas en tiedä suoristuuko se yhtään lisää nyt talvikarvan lähdön myötä..
Entäs aktiivisuus/ravaus kehässä? En saa omaani ravaamaan kunnolla ja ilmekin on kehässä vähän "evvk" joten onko vinkkejä millä sen saisi innostumaan?
Rottweiler näyttelyssä
2
189
Vastaukset
- ole hyvä
Tuolta tietoa sulle http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3556
- titntti123
no anteeksi.... ymmärsin että tällä palstalla saa keskustella näyttelyihin liittyvistä asioista .. varmaan rotikka onkin ainoa rotu maailmassa millä saattaa olla laikeikas turkki vaikka rotumääritelmässä toisin??
Kysytään Sinun mieleksesi sitten kysymys tässä muodossa ettei päiväsi mene täysin pilalle
"Kuinkahan tuo turkin laineikkuus YLEENSÄ on hylkäävä piirre turkissa KOIRILLA?
katsoin netistä että monella KOIRALLA näyttää turkki kuvissa selkeästi laineikkaalta mutta arvostelussa sitä ei ole välttämättä huomioitu lainkaan?
Omalla selässä suht pitkä turkki ja hännäntyvestä versinkin laineikas en tiedä suoristuuko se yhtään lisää nyt talvikarvan lähdön myötä..
Entäs aktiivisuus/ravaus kehässä? En saa omaani ravaamaan kunnolla ja ilmekin on kehässä vähän "evvk" joten onko vinkkejä millä sen saisi innostumaan? "
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien992266- 2181911
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1761742Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1011316- 381210
- 1221108
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo27681390kW kulutus
Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit180681Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli47645Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo50641