Kallis ihminen!

dgtr4563367272722

15

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En avaa, sillä

      tiedän, että kuuluisuudesta haaveileva hullu narsisti
      " bräivik" haluaa, että hän olisi ykkösenä. Inhokki ja vihanne!

    • haukku=

      juu, liian akallis!

      Ei pitäs panna massia näin paljon pahantekijään.

      Saakohan natsitervehdyksestä mitää rangaistusta?

    • aaarr

      ABB on ilm. Natsi.

    • KOLDEn"

      POSKIEEN LEVEYDESTÄ PÄÄTELLEN PÄÄSSYT HYVIEN LIHAPATOJEN ÄÄREEN,

      • 123123234

        helvetti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • wiikrose

      ei voi ymmärtää, miten tollasta ihmispetoa Lippestad puolustusasianajaja puolustaa, millä perustein voidaan puolustaa tollasta.

      • Pirre*

        Lakihan se velvoittaa, seon pakko olla puolustuskin vaikka minkälaisella rikollisella, ilm. Norjassakin.., vaikka sitä ei oikein ymmärräkään että miksi...


      • harru.
        Pirre* kirjoitti:

        Lakihan se velvoittaa, seon pakko olla puolustuskin vaikka minkälaisella rikollisella, ilm. Norjassakin.., vaikka sitä ei oikein ymmärräkään että miksi...

        onpa mielenkiintoinen juttu! Tuo pakollinen puolustaja.


      • Pirre*
        harru. kirjoitti:

        onpa mielenkiintoinen juttu! Tuo pakollinen puolustaja.

        Pakollinen oli ehkä väärä ilmaus, vaan jokaisella on oikeus puolustusasianajajaan.


    • mannnne.L.

      Ihmetteln vain että miten oikeus sallii natsitervehdyksen teon tuolla.
      Ja yleensäkin, LIIKAA mediahuomiota saa tää sälli.

      • Pirre*

        Ja mie ihmettelen jos Erosta ei potkasta virastaan.., ja seurattuani tätä oikeudekäyntiä, olen yhä vakuuttuneempi siitä ettei hänen sallittaisi jatkaa - muutenkin rasistiset ääriainekset tarkkaan seurantaan.


      • jessssse,
        Pirre* kirjoitti:

        Ja mie ihmettelen jos Erosta ei potkasta virastaan.., ja seurattuani tätä oikeudekäyntiä, olen yhä vakuuttuneempi siitä ettei hänen sallittaisi jatkaa - muutenkin rasistiset ääriainekset tarkkaan seurantaan.

        Ja Hirvisaarta saman tien, joka hyväksyy natsiviittaukset


      • Pirre*
        jessssse, kirjoitti:

        Ja Hirvisaarta saman tien, joka hyväksyy natsiviittaukset

        Kansanedustajia on aika vaikea erottaa kesken kauden, mutta toivottavasti seuraavissa vaaleissä näitä rasisteja ei nähdä valittujen joukossa.


    • Heevetti! Rauhoittukaa nyt.
      Kirjoituksistanne paistaa toisinaan läpi suurempi verenhimo kuin monella Diktaattorilla on.
      Verenhimolla tarkoitan tässä pyrkimystä laittaa viatonkin ihminen marssimaan samaa tahtia kuin suurin johtaja.
      Kyllä Demokraattisen oikeusvaltion perusperiaate pitää olla sananvapaus, ei vain niiden sanojen vapaus joita isoinherra päästää suustaan.
      Kunnon valtiossa on myös aina toimiva oikeuslaitos jota lainsäädäntö ohjaa.
      Lainsäädännön ohjaukseen liittyy saumattomasti Poliisilaitokset ja vastaavat SUPO:t, heillä on kansainvälinen tietämys siitä missä alemman tason rikollisuus rehoittaa, se vaarallinen rikollisuus.
      He pystyvät myöskin arvioimaan milloin puuttua siihen ja miten.
      Poliitikko voi aina päästää suustaan mitä Sammakko tuo mutta Poliisi sitten päättää nauraako hänelle vienosti vai päästääkö ihan röhönaurun.
      Yrittäkää muistaa että poliitikko ei koskaan ole asiantuntija vaan ihan pelkkä ihminen, ja siksi hän hyppii seinille pienistäkin asioista, kuten kansan napinasta, ja saattaa pakottaa virkamiehet laatimaan arvaamattomia lakeja normaalia yhteiskuntaa kohtaan, yhden idiootin vuoksi.
      Ääriilikkeille, niin oikealla kuin vasemmallakin, natseille ja viherpipertäjille on parasta terapiaa jos yhteiskunta nauraa heille, se masentaa heidät parhaiten.
      Satunnaisille häiriköijille emme kuitenkaan voi mitään, koska Psykologia on vielä vauva-asteella, viime uutisissakin kiihoitetaan ihmisiä kysymällä pitäisikö naapuriaan saada kytätä enemmän, jotta ei se tappaisi koko perhettään. Tuotamenoa joutuu Poliisi avaamaan tuhat uutta vasikkapuhelinta.
      Ajatuksesta tulee pelottavasti ryssäfiilis.
      H.

    • inhottavaaaaaa

      HYIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiii,,,,,,, en saata kattoa, inhottaa kaikki uutisointi siitä inhottavasta ihmis pedosta,,, hyiii kauheeta, ei saisi ollenkaan uutisoida sen touhuja,,, yööööökkkk

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      428
      3181
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      84
      2446
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      80
      2063
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      126
      1783
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      143
      1667
    6. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      16
      1362
    7. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      76
      1329
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      295
      1135
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      18
      1111
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1059
    Aihe