Ei Pakkoraamattuja!

Hienoa että uusi Sokos-hotelli ei ota vastaan niitä pakkoraamattuja! Jokainen tuokoot virsi-kirjansa ja raamattunsa tai playboynsa itse hotelliin(tuskin vie tilaa matkalaukussa?) jos niitä kaipaa..tai jos tykkää kuunneella uskovaísten radiokanavaa..kuka estää?..
1393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Olen täysyn samaa mieltä! Jokainen saa pakata mukaansa hotelliin raamattunsa -nehän on niin pieniä nykyisin...Miksi sitä kaikki tahtosivat lukea yölukemisenaan..Hotellissa voi olal kivempaakin tekemistä iltaisin..öisin..

Äänestä
  • Hedelmähotellissa Tatjanalla asentokirja mukana, se riittää.

    Äänestä

  • Valgea Guulas kirjoitti:

    Hedelmähotellissa Tatjanalla asentokirja mukana, se riittää.

    Joo telkkarit ja radiot pois hotellihuoneista, on siellä muutakin tekemistä:)
    Joustavat ja muhkeat sängyt kunnon jousilla ja tyynyjä runsaasti.

    Äänestä

Mitä ihemeen herännäispaikkoja noi liikevoittoa tavoittelevat hotellit ovat?,..Herätyskokoukset erikseen..Haluan joko nus..ia tai nukkua..

Äänestä

Hirvee sota (monessa meeeeediassa) saatu syttymään mokomasta asiasta. Kaksi vaihtoehtoa, on tai ei. Jos on ollut ziljoona vuotta, niin joskushan se tulee, että ei. Big deal.

Tässä on muuten hyvä juttu antamaan vähän perspektiiviä. Huomatkaa erityisesti uskonnottoman ja vapaa-ajattelijan ero. Ei voisi olla selkeämmin ilmaistu!

http://crap.fi/show/7509/tag/1737

Äänestä

no, ne "sätkäpaperit tulee sitten kuitenkin hotelliin.
Ei ollut jyväskyläässä munaa pysyä aikaisemmassa päätöksessä.

Äänestä

huoneissa pitää olla myös Ruotsinkielinen ruumattu

Äänestä
  • Mä haluan Keuhkoliiton lehden,Autismiliiton lehden.Adhd-liiton lehden.Koraanin..

    Äänestä

Suurin osa hotellin käyttäjistä on edelleen kristittyjä, joten ihan selviöhän tuo on että raamattu on ja pysyy. Enemmistö päättää.

Äänestä
  • Kristityt, mitä ne sitten ovatkaan, luuhaavat kirkoissa, eivät hotelleissa. Asuttamoissa saattaa yöpyä joitakin tekopyhiä ulkokullitettuja, mutta he eivät yleensä koske raamattuun.

    Äänestä

  • Näreetonnäin kirjoitti:

    Kristityt, mitä ne sitten ovatkaan, luuhaavat kirkoissa, eivät hotelleissa. Asuttamoissa saattaa yöpyä joitakin tekopyhiä ulkokullitettuja, mutta he eivät yleensä koske raamattuun.

    Suurin osa suomalaisista kuuluu edelleen ev.lut.kirkkoon.joka tunnustaa kristinoppia, miksiköhän ne muuten sinne kuuluu, jos eivät lue raamattua eivätkä muuten käy kirkossakaan....no eihän tyhmåstå kansasta viisasta saa tekemälläkään

    Äänestä

  • Mikä enemmistö?

    Äänestä

Teille, jokaiselle uskovaiselle: Ette te ole uskovaisia jos että mene ristille ja ette anna naulata sinne kiinni itseänne, ja homma pitää vetää loppuun elikkä kuolemaan asti.
Turha teidän on alkaa tekopyhyytänne satukirjoja vaatimaan yhtään minnekkään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hyvä hyvä ihminen kirjoitti:

Hienoa että uusi Sokos-hotelli ei ota vastaan niitä pakkoraamattuja! Jokainen tuokoot virsi-kirjansa ja raamattunsa tai playboynsa itse hotelliin(tuskin vie tilaa matkalaukussa?) jos niitä kaipaa..tai jos tykkää kuunneella uskovaísten radiokanavaa..kuka estää?..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu