SOKERIMUURAHAISET tai vast.

Johtuuko tästä kylmästä keväästä vai mistä, että on ennätysmäärä sisälle siirtyneitä mustia pieniä muurahaisia?
Viime keväänä ei ollut muistaakseni ollenkaan, muina keväinä jokunen hetkellisesti.
Onko muilla tänä keväänä ollut norm. enemmän muurahaisongelmaa?
2216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei noita kaupungissa kai olekkaan, paitsi joo tiedän näissä opiskelija-asunnoissa voi olla.

Mustat pienet muurahaiset, ne on kai niitä mitkä tulevat sokerin perään syömään.

Tee ansa niille: johonkin kuppiin vaikka sokerista mansikkahilloa.

Äänestä

On, omakotitalon alakerran jokaisessa huoneessa liikkunut jo kuukauden verran... 20 edellisenä vuonna korkeintaan pari hassua käynyt keittiössä. Sirotemyrkkyä ja ansoja on, sumutetta myös mutta aina vaan tulevat (kuolemaan). Kummallista jo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllästynyt.. kirjoitti:

Johtuuko tästä kylmästä keväästä vai mistä, että on ennätysmäärä sisälle siirtyneitä mustia pieniä muurahaisia?
Viime keväänä ei ollut muistaakseni ollenkaan, muina keväinä jokunen hetkellisesti.
Onko muilla tänä keväänä ollut norm. enemmän muurahaisongelmaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu