Meidän kerrostalossa asuu ärsyttävät naapurit. Poika, lähes aikuinen rakentelee mitä milloinkin,vasaranpaukutusta ja poran ääniä saa kuulla jatkuvasti.
Ja sitten kun alan tuulettamaan parvekeoven kautta ,niin johan tullaan tupakille parvekkeelle.Ja jätetään natsakuppi kytemään, joka haisee pirun pahalle.
Milloinhan saadaan laki että parveketupakointi loppuis kokonaan ?Miten siellä parvekkeella voi istuskella kesällä,ei mitenkään.Kaikesta sitä saa kärsiä.
Isännöitsijälle on kerrottu mut mitään ei tapahdu.Hys hys vaan...
ärsyttävät naapurit
13
363
Vastaukset
- Henki pois sinulta.
Sua tässä tarttis paukutta ja päähän.
- valivalivali...
taidanpa tehdä sun kirjoituksesta ilmoituksen,sinähän uhkailet mun henkeä !
- Henki pois sinulta.
Tee ihmeessä ja tapa ittes.
- valivalivali
Olen nainen ja kahden lapsen äiti ,miks tappasin.Sinun kaltaiset joutais ...
- WanahaMummo
Olisko sun paikkas vanhainkodissa kun et kestä normaaleja ääniä ;D
- mantsukka
Vai on normaalia rakentaa jotain olohuoneessa ja paukuttaa vasaraa joka päivä.Otetaanko sinne nuoriakin sinne vanhainkotiin jossa sä asut?
- Semmosta tässä
Noh, päiväsaikaan ei ole kiellettyä vasaroida tai rakennella. Tosin ammattimainen nikkarointi on asuinhuoneistossa kielletty, eli jos poika jossain myy värkkäämiään esineitä, niin käry käy.
Tupakointiin ei oikein voi tarttua, mutta jos savu on häiritsevää, niin terveystarkastajaa voi pyytää käymään. - toivoa on
onneksi on vielä nuoria joita työkin kiinnostaa.
- ☆☆☆ Rock staR ☆☆☆
Anna pojan harrastaa.
- pampampampampam
Muutto on ratkaisu.
Joka muuttaa kerrostaloon, hyväksyy naapureiden äänet. - juuuuuuuuuuuuu
Täytyy myöntää, että pitemmän päälle se jokapäiväinen ja useampituntinen vasarointi rupee ärsyttämään. Ja usein nämä Remontti-Reiskat jatkavat sitä vasarointia ja porausta vielä ilta kymmenen jälkeen kun heidän mielestään yörauha alkaa talon järjestyssäännöistä poiketen vasta kello yksitoista.
Helppo vähätellä meluhaittaa, jos ei ole koskaan itse asunut päivittäin tunti tolkulla vasaraa paukuttavan naapurissa.- Oikeassa olet.
Samaa mieltä. Kannattaakin yleisen rauhallisuuden merkeissä pistää poika viettämään vapaa aikansa tuonne ostareille norkoillemaan pilveä poltellen ja rahaa hankkimaan varastelemalla ja väkivaltaa harrastamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901945
- 1131053
- 104991
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20747- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä29590Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;203481