jos vaan perintöjä tulee...
Miksi veronmaksajien pitäisi elättää nuorisoa siihen asti kunnes heidän vanhemmista aika jättää, tai muista sukulaisista joilta ryöpsähtää perinnöt.
Monet sossun nuoret autettavat perii vanhempansa ja vanhempien lapsettomat veljet ja sisaret...
Perintään vaan kaikki mitä on sossusta saanut,
9
218
Vastaukset
- peltoa perinnöksi
Taitaisi tulla kiire töihin ...
- HGHFGHFGGH
Yleensä sossun asiakkaista lasten vanhemmatkin on sossun asiakkaita, minulla on ulosotossa aika paljon, jotenkin olen pärjännyt, eikä sukulaisillakaan ole yhtään sen enempää omaisuutta, sossussa en koskaan ole edes käynyt, mutta jonka tämän minulle aiheutti, ei hänellä ole edes pankkitiliä, koska ei vissiin koskaan ole ollut edes tuloja.
- hehhehheh
Tiedän autojopparin, joka kusetti kelaa vuosikaudet tekemällä tiliä autokaupoilla, smaan aikaan nosti päivärahaa ja käry kävi. nyt maksaa takasin kymmeniä tuhansia! :)
- 12216412
Jos vaikka perii asunnon, niin asunto myyntiin ja rahat sossulle.
Sit voikin hyvin mielin jatkaa vuokralla asumista ja sossu maksaa edelleen.
Toimeentulotuki on tarkoitettu niille jotka eivät muuten pärjää. Perintöjen periminen sossulle jatkaa vaan sitä kierrettä, eli aika tyhmä idea aloittajalta.
Mutta taitaa olla taas kateus pelissä.- Yks´vaan
Jospa katsoisi sossun rahat lainaksi ja maksaisi takaisin korkojen kera. Kyllä niillä perintömiljoonilla sitten voi taas vähän aikaa revitellä. Tässähän ei ole keskusteltu perinnön suuruudesta?
- toinen vaan
Yks´vaan kirjoitti:
Jospa katsoisi sossun rahat lainaksi ja maksaisi takaisin korkojen kera. Kyllä niillä perintömiljoonilla sitten voi taas vähän aikaa revitellä. Tässähän ei ole keskusteltu perinnön suuruudesta?
Harvemmin taitaa miljoonaperijät tarvita toimeentulotukea?
- ..v...
toinen vaan kirjoitti:
Harvemmin taitaa miljoonaperijät tarvita toimeentulotukea?
Kyllä niitä vaan on... ja paljon.
- Elänyt ja kokenut
Varokaa sanojanne. Ei kaikkia perinnön saajia elätä sossu, vaan heitä voi elättää vaikka toinen elossa oleva vanhempi. Varsinkin jos edesmennyt ei ole osallistunut lapsen / nuoren elättämiseen.
Uskon vakaasti että on niitäkin nuoria, jotka löytävät paikkansa maailmassa, kunhan aikansa ensin etsivät - e kaikilla ole sitä ns. sosiaalista perimää sossuun.
Sitäpaitsi YKSIKÄÄN PERINTÖ EI TUO TAKAISIN SITÄ HENKILÖÄ JOKA ON EDESMENNYT - RAHA EI KORVAA. - GHDGSHSGHDHG
Usein kun omainen kuolee, ilmaantuu sellaisia perijöitä, jotka eivät ole olleet moneen kymmeneen vuoteen yhteydessä vainajaan hänen eläessään, mutta silloin ilmestyvät koloistaan, kun perintöä jaetaan, en kyllä näe yhteyttä sossulla tässä asiassa, yleensä nuo shakaalit ovat jo ennestään rikkaita, eivätkä ymmärrä tavallisesta työstä saatua palkkaa, elävät muutenkin vuokraamillaan osakehuoneillaan..
Minulla ei ole sitä ongelmaa yleensä rahat loppuu, ennenkuin seuraavat korvaukset tulee.
Siksi en osallistu minkäänlaisiin keräyksiin, koska itsekkään en tule toimeen ja nythän noita köyhiä tulee muualtakin maailmalta samalle apajalle ELÄKÖÖN EU:n AVOIMET RAJAT.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648