Lippujen hinnan nousu

santtu

Ryanair lähetti sähköpostin että joutuvat nostamaan meidän lippujen hintaa, koska Espanjan lentokenttävero on nousemassa..meillä 2,5 viikon päästä lähtö...En kyllä ymmärrä sillä mistään en ole lukenut moisesta..eikä siitä ole mainintaa edes heidän sivuillaan..
ONKO KUKAAN KUULLUT ASIASTA!!!??

4

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jjepp
      • santtu

        Kiitos!! No niinpä löytyikin...Ihmettelin vain kun muilta lentoyhtiöiltä ei kyseistä viestiä ole tullut...


    • Rita

      Sain myös saman lentokenttäveron Ryanilta sähköpostilla. Korotus ei ole vielä varma ja koskeeko kyseistä lentoamme. Jokatapauksessa jos korotus tulee se ei ole kun pari euroa.
      Osaako joku neuvoa kun en hoksannut tilata lentolippua varatessa Priority boarding. Onko se pakollinen? Tuleeko kentällä lisäkustannuksia jos sen sieltä ottaa. En löytänyt Ryanin sivuilta voiko sen tilata erikseen???

      • jjepp

        Ei ole Priority boarding pakollinen, eikä edes tarpeellinen. SIllä pääsee vaan koneeseen ennen muita, eli paikkoja on tietysti vapaammin valittavissa ilman ryntäilyä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      90
      1757
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1242
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1123
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      71
      954
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      884
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      828
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      741
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      732
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      681
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      663
    Aihe