Avasikohan kyseinen ohjelma kenenkään silmiä? Metsävirmoilla on ollut kautta aikojen kyseenalainen toiminta ja kierous jokapäiväistä toimintaa, kartellit ovat yksi esimerkki liiketaloutta. Minkälainen ajatusmaailma on noilla ostomiehillä kun valehtelevat päin naamaa asiakkailleen, varmaan harmittaa kun nyt eivät pysty mitassa tekemään vilppiä vaikka sormet syyhyy. Myyntipoikotti olis paikallaan kyseiseen virmaan.
Dokumenttiprojekti: Punaisen metsän hotelli.
Ropsinkuorija
3147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Yleensä raha kohtaa vaihtajansa kapitaalissa .
Kyllä on nyt metsäteollisuus saanut kovan kolauksen mun silmissä, olkoot vaikka kuinka suuri osa suomalaista teollisuutta. Itse oon sitä mieltä, että Stora Enso on suuressa vastuussa siitä, mitä alueella on tapahtunut ihmisille ja luonnolle, ja mitä tulee tulevaisuudessa tapahtumaan. Stora Enso ei voi vastuuta paeta. Kapitalismissa ei ymmärretä, mikä on oikeasti ihmisen tyytyväisyydelle hyväksi.
Pikkunilkit ne ovat aina sen paskasen työn tehneet, ovat olevinaan suuria herroja, vaikka heille virmassa takanapäin nauretaan, näin se vaan on, aina ne hölmöimmän eväät syödään. Toisin oli Kaupungilla, metsät hävis, tuloksetkin hävis. Kepun vika ??