Kuka se Eronen ?

Niin että kuka

Ketä Erosia se Helena Eronen täältä Lieksasta on ja mitä se täällä teki aikanaan ? Ihan mukavastihan tuo nosti Lieksan taas "maailmankartalle" ,hyvä että puhutaan, sama mitä puhutaan.

12

836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • antireportteri

      Toimittaja alentuu jo tännekkin utelemaan Erosesta tehdäkseen lööppejä.

      Mepä ei kerrota siulle yhtään mitään. Me pidetään omiemme puolta.

      • Eriävämielipide

        Emme kyllä kaikki lieksalaiset pidä häntä mitenkään "omanamme", hänen kirjoituksistaan välittyvä ajatusmaailma (sarkasmikin ymmärrettynä) ei todellakaan vastaa kaikkien lieksalaisten ajatusmaailmaa. Kyllä huomattavasti laajempaa ja syvällisempää asioihin perehtymistä ja pohdintaa pitää olla, että voisin pitää "omanamme".


      • EROSSII KU EROSSII

        TÄMÄN VELIHÄN ON TOIMITTAJA LIEKSAN LEHDESSÄ


      • ou jeee
        EROSSII KU EROSSII kirjoitti:

        TÄMÄN VELIHÄN ON TOIMITTAJA LIEKSAN LEHDESSÄ

        No se


    • ei...

      ukkolasta?

    • Totuuden mukaisesti

      Ei hänellä kyllä ihan oikeasti taida kuvin kuummoista meriittiä täällä olla, mutta nythän sitä kasvaa joka päivä.

      Ihan neutraalisti kirjoitin, koska en todellakaan ollut kuullut ko. henkilöstä mitään enen tätä avustaja hommaa.

      Näin pienellä paikkakunnalla yleensä menestyvät ja aktiiviset henkilöt kyllä tiedetään.
      Olisikohan hän näitä SOME:n julkkikisa.

    • Siitä se alkaa

      No nyt tuli meriittiä: Hänen kirjoituksensa takia Hirvisaari erotettiin.

      • Ellen E

        :)


    • !!!!!!!!!!!!!!!11

      lieksan erosiahan se on ja ihan keskustasta

      • Wally

        Nobody


    • EROSII SE ON

      EIKÖS SE OO JUOKSIJA EROSEN TYTTÖ VAI OLIKO SE POIKA NO SAMA TUO IHAN ÄLYVAPAA TOUHU

    • vöyrilästä

      Jättäisitte nyt hänet rauhaan kun ei ole tehnyt kenellekään mitään pahaa. Nainen on kaunis kuin Troijan Helena ja skarppi kuin partaveitsi. Semmoisista pitää olla ylypiä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      109
      2710
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      15
      1710
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      261
      1591
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      9
      1552
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1256
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1135
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1052
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe