Niin, käytkö tai voisitko ajatella käyväsi lavatansseissa?
Mun mielestä tanssipaikkoja pitäisi elvyttää edelleen enemmän nuortenkin suosimiksi.
Mun mielestä tanssipaikkoja pitäisi elvyttää edelleen enemmän nuortenkin suosimiksi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kaikki tanssiharrastus, varsinkin lavatanssit tulisi kieltää välittömästi ja tanssinharrastajat olisi passitettava YK:n hommiin Sudaniin auttamaan nälkäänäkeviä.
Tanssin ja iskelmän harrastajat ovat yhteiskunnan pohjasakkaa.
Olen käynyt joskus lavatansseissa kun tyttöystäväni harrasti sitä ja opetti minuakin tanssimaan. Porukka on lavoilla pääsääntöisesti selvinpäin eikä tupakansavustakaan tarvi kärsiä. Ihmisiin on helppo saada kontakti hakemalla tanssimaan. Sitten jos kemiat eivät pelaakaan niin voi jättää jatkossa hakematta. Jos tanssi sujuu jonkun kanssa oikein hyvin niin se on jo sinänsä kivaa vaikkei muuten olisikaan toisistaan erityisen kiinnostunut. Jos lavoilla kävisi enemmän nuoria ja liput olisivat halvempia kävisin varmaan useinkin paritansseissa.
Baarissa/diskossa taas pitää olla humalassa muuten siellä ei viihdy.
Monesti on käyny mielessä että olis mukava käydä , varsinkin kun on ollu jokin hyvä orkesteri soittamassa. Mutta kun en osaa tanssia eikä ole ollut ketään kenen kanssa kävis kun kavereita ei paljon lavatanssit kiinnosta. Onhan niitä tanssikursseja olemassa mutta kun on vuorotyössä niin ei niille kursseille kaan joka kerta pääsis. Ja taitaa se olla omaa saamattomuuttakin
jep..kävisin mieluusti jos olisi jotain sellaista paikkaa mistä mutsi kertoo nauttineensa ja tanssineensa..ikäkaverit eivät lavatansseissa heilu,ne hengaa muualla..jos olisi paikkakunnalla tanssiva tyttö, kyllä kävisin..osaan tanssia olen kurssit käynyt kaveri...jos olet varsinais-suomesta niin huutelee jenkkaa..tulen..aitan ovi lukossa..tuulia..tuuu