Olen käsittänyt, että vapaita Hotspotteja on mm. pikaruokaravintoloissa, joissa pystyisi käymään verkossa 3ds:n kanssa. Kävin mäkkärissä, ja sain virheilmoituksen "Unable to connect". Miten olette saaneet toimimaan hampurilaisravintolan Hotspotissa konsolinne?
3ds hotspot mäkkärissä
tietämätön
1233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Yleensä ne on ilmaisia asiakkaille ja yleensä myös täytyy mennä kysymään kassalta, mikä on niillä wlanin salasana.
Kun etsitytät ensin ds:lla wlaniyhteydet. Valitset kyseisen paikan yhteyden ja laitat salasanan.
Joskus voi käydä niin, vaikka yhteys näyttäisi olevan todella hyvä, mutta järjestelmäsi eikä langaton saa yhteyttä toisiinsa, tulee juuri tuollaista erroria.
Siihen et voi itse vaikuttaa mitenkään, koska se on kiinni paikan yhteydestä. Esim. mäkin langattomassa voi silloin olla yksinkertaisesti vain yhteysongelma sen ja itse netin välillä.
Kannattaa valita muita paikkoja kuin joku mäkki.