Kuka oikeasti voi olla noin tyhmä??

No olipa järkevä

Että ostaa hevosta netin kautta näkemättä elukkaa tai myyjiä??

On kyllä ihan oma mokansa jos tilittää ulkomaille tuntemattomalle ihmiselle n.5300 e ja uskoo saavansa vielä tuolla hinnalla Friisiläisen joka on hemmetin kallis hevonen.Suomessa kunnon friiläisruunasta saa maksaa alimmillaan 8000 e.Hintahan riippuu tietysti hevosen sukupuusta,koulutuksesta yms. mutta silti että ostaisin hevosen tai ylipäätänsä yhtään minkään eläimen netin kautta näkemättä sitä tai tuntematta/tietämättä = jonkun suosittelema myyjä niin EN TOD. !!!!!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041715463387_uu.shtml

2

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myy-Pikkuinen

      Jessus!! Kyllä täytyy olla erittäin ajattelematon!! Harva ostaa edes autoa näkemättä ja koeajettua sitä. Mut tuo juttu on kyllä tyhmyyttä pahimmillaan.

    • oppirahat maksettava

      Ei mitään uutta auringon alla.

      Satoja satoja satoja tyyppejä ostaa vieläkin koiria noilta kamerunilaisilta samalla systemillä ja menettävät vaan rahansa. Vaikka siis poliisi noista varottanut jo yli 10 vuoden ajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      940
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe