Mikähän mahtaisi olla vikana kun stilo ilmoittaa ajossa enginefault ja hetken kuluttua loose connection ja sammuu?
5min odottelun jälkeen lähtee käyntiin.
Ja ei ole juuri nyt varaa viedä korjaamolle, joten ei vie delta-autoon kommentteja kiitän.
5min odottelun jälkeen lähtee käyntiin.
Ja ei ole juuri nyt varaa viedä korjaamolle, joten ei vie delta-autoon kommentteja kiitän.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tämä onkin jo pahempi juttu.
Ei taida fiiatin sähkövikoihin auttaa kuin aiheuttaa kunnon oikosulku ja ostaa palovakuutusrahoilla AUTO!
Ihan hauska trolli jota en usko sanaakaan.
ostele ebaysta usb-johto, lue vikakoodit, vaihda tarvittava osa ja nollaa koodit. Kustannus 20e plus varaosa. Jatka ajoa.
kumpi sammuu?
Taitaa olla fiiatistin pakollinen väline just toi vikakoodinlukulaite:)
Itellä bluetooth mallinen palikka.
Ei ois varaa joo nollautella noita koodeja kun niitä käsittämättömän paljon tulee.
Kokeilkaa startata joskus tyhjällä akulla ni piippauksesta ei tuu loppua ollenkaan ja vikakoodeja on kilometrin lista:)
Juu, tietenkin on auton vika jos se ei käynnisty tyhjällä akulla. Ja vielä vikakoodejakin antaa. kylläpäs surkeita autoja tekevät.
Onnistuisit varmaan rikkomaan ratakiskonpätkänkin.
Niin no fiiatinhan saa kyllä rikki vaikka just tyhjentyneellä akulla:)
Mulla monessa huom. "AUTOSSA" on joskus ollut akku tyhjä tai virta vähissä, eikä muuta seurausta ole ollut kuin pyörittänyt hitaammin:)
Kyllä auton pitää senverran kestää:)