Jatkuvasti on omat laskut ym. kirjeet hukassa ties missä, ja omassa laatikossani väärää postia viikoittain. Miten voi olla mahdollista että joku voi tehdä työnsä huit hait miten sattuu ja saa silti pitää työnsä! Jos itse tekisin työni noin huonosti ja huolimattomasti niin saisin taatusti potkut. Turhauttavaa ajatella että omat postit on jossakin pitkin maailmaa.
POSTIN JAKELU ULVILASSA
pipo kiristyy
71563
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pistäisiks mielenkiinnost vähä lisäinfoa tilanteesta...?
Hyväksyisit vaan sen, että sulla ei varaa maksaa laskujasi.
"En ole voinut maksaa laskuani, koska en ole sitä saanut. Posti hukkasi. yhyy yhyy".
Itseasiassa pitänee todeta, että myös minulla menee postit oudosti välillä.
Juuri tuli ulosottovirastosta kirje että viimeinen tilaisuus maksaa.
Hassua, missä vitussa ne aikaisemmat laput sitten on kun en tiennyt tällaisesta laskusta etukäteen?! Viimevuodelta vielä..
Osoitteenmuutos tehty 5 vuotta sitten kun olemme muuttaneet tänne ja kaikki muu posti on löytänyt tiensä meille, mutta nuo tietyt laskut vaan katosi jonnekin..
Oliko tämä jollain tavalla asiakkaan vika? No ei.
Postin vika? Sitä en tiedä, mutta ihmetyttää missä ne vitun kirjeet on...
Mikä tässä Vanhan-kylän postin jakelussa mättää?Luotto mennyt täysin tohon laitokseen.Taas on laskut jaettu vääriin laatikoihin.Onko muilla vastaavasta kokemuksia?Saakohan sieltä itellasta hakea korvausta kertyneistä koroista siltä ajalta,kun laskut seikkailleet maailmalla?
Hoitakaa pölhöt osoiteenne kuntoonn.osoitteen muutos voimassa kuukauden . en kyllä ole tyhmempää porukkaa nähnyt kun ulvilassa.luulevat olevansa jotain saatanan juntit.
"Cimcorpin Multipick uudistaa postin kulun"
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10006227
Ja tulee milloin tulee ja illan edellä vasta?😠