POSTIN JAKELU ULVILASSA

pipo kiristyy

Jatkuvasti on omat laskut ym. kirjeet hukassa ties missä, ja omassa laatikossani väärää postia viikoittain. Miten voi olla mahdollista että joku voi tehdä työnsä huit hait miten sattuu ja saa silti pitää työnsä! Jos itse tekisin työni noin huonosti ja huolimattomasti niin saisin taatusti potkut. Turhauttavaa ajatella että omat postit on jossakin pitkin maailmaa.

7

1561

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • S-Juulia

      Pistäisiks mielenkiinnost vähä lisäinfoa tilanteesta...?

    • Sähköposteljoona

      Hyväksyisit vaan sen, että sulla ei varaa maksaa laskujasi.
      "En ole voinut maksaa laskuani, koska en ole sitä saanut. Posti hukkasi. yhyy yhyy".

    • postia persiiseen

      Itseasiassa pitänee todeta, että myös minulla menee postit oudosti välillä.
      Juuri tuli ulosottovirastosta kirje että viimeinen tilaisuus maksaa.

      Hassua, missä vitussa ne aikaisemmat laput sitten on kun en tiennyt tällaisesta laskusta etukäteen?! Viimevuodelta vielä..

      Osoitteenmuutos tehty 5 vuotta sitten kun olemme muuttaneet tänne ja kaikki muu posti on löytänyt tiensä meille, mutta nuo tietyt laskut vaan katosi jonnekin..

      Oliko tämä jollain tavalla asiakkaan vika? No ei.

      Postin vika? Sitä en tiedä, mutta ihmetyttää missä ne vitun kirjeet on...

    • Posti takkuaa

      Mikä tässä Vanhan-kylän postin jakelussa mättää?Luotto mennyt täysin tohon laitokseen.Taas on laskut jaettu vääriin laatikoihin.Onko muilla vastaavasta kokemuksia?Saakohan sieltä itellasta hakea korvausta kertyneistä koroista siltä ajalta,kun laskut seikkailleet maailmalla?

      • Harhis

        Hoitakaa pölhöt osoiteenne kuntoonn.osoitteen muutos voimassa kuukauden . en kyllä ole tyhmempää porukkaa nähnyt kun ulvilassa.luulevat olevansa jotain saatanan juntit.


    • Kusti Polkee
    • vstrom

      Ja tulee milloin tulee ja illan edellä vasta?😠

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      126
      1476
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      142
      1304
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      774
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      118
      740
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      54
      645
    6. 44
      606
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      36
      568
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      539
    9. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      505
    10. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      278
      483
    Aihe