Ainakin aluksi niin luulin. Vaihdoin kovan makuualustan runkopatjasänkyyn. Nyt parina aamuna ole herännyt aivan vinossa nukkuma-asennossa.
Rintarangan skolioosi on ärtynyt kipuilevaksi, tiedä missä vika. Olen siinä käsityksessä, että tukirankani kaksi erillistä skolioosia olisivat synnynnäisiä.
Ilman omakuntoutusta tällä rangalla ei kivutta käveltäisi.
Kuitenkin tällä runkopatjalla on hyvä nukkua. Saattaa olla, että joudun laittamaan petauspatjan alle vanerilevyn, jos kipuilu jatkuu.
Nukkuma-alustalla on tärkeä merkitys.
kattellaan ny
1
82
Vastaukset
- teeitekoutsi
Kipuilu johtuu liian voimakkaista venyttelyliikkeistä. Tuo on sekä hyvä että paha harrastuksena. Vaaransa moisessa ilman ammattimaista tietotaitoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964764Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1042210Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621236- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4851038