Astrologin tulkinnoista; kaurisihmisillä nyt tiukkaa

Nyt tarvitse jo tuuria onnistuaksesi. Noin sanotaan täällä netissä. Jollekin tuo kai osuukin.
Pientä turbulenssin tuntua tässä on tullut aistineeksi. Kuitenkaan siihen Elliottin lausahdukseen - huhtikuu on kuukausista julmin en usko.

Nuo sydäntalven pimeät ja kylmät kuukaudet ovat näillä leveysasteillamme sitä jos mitkä. Nyt kumijalkakin pysyy tiellä sutimatta.

6

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *Kukkahame*

      Hurraa joskus luvataan tuuria, aina sitä tarvitaan vaan hyvää ei koskaan ole liikaa.

      Tässä kevään pakollisissa hommissa valoa tarvitaan, tänään menin imuroimaan autoani, tuuri kävi 2 nuortamiestä tuli välittömästi kyselemään mitä on mielessä.

      Kerroin mitä halusin autolle tehtävän ja sain myös, hain pojille lähileipomosta herkkuja ja asia oli sillä selvä.

      Huomenna sitten vaihdetaan tossut sandaaleihin ja tulee äänikin hiljentymään kovasti, eilinenhän oli viimeinen päivä täällä kun sai luvalla ajaa nastoilla.

      Kevättä on rinnassa, ja mielessäkin, vaikka syysyönä synkkänä synnyin ei tuikkineet tähtösetkään,

    • Lorena*

      Huhtikuu on arvaamaton loskainen kuukausi pitkäkin kun nälkävuosi, pian se loppuu!
      Tässä yksi komistus hehkuttaa Armaani on kuin huhtikuu - kait se niin on kun laulun sanoja kuuntelee???:

      http://www.youtube.com/watch?v=Utt7x4A-zMo

    • Luin huvikseni kaikki horoskooppini vuosiennusteita myöten! Rakkaus pitäisi kukoistaa kesäkuussa, ans'kattoo nutjjljlökjlhjk--- sorry Neelakissa
      painoi tassunjälkensä tähän :D
      Sitä kiehtoo hyppivät sormeni, ja muutenkin se on saanut hepulin tänään ja kasannut mattoja työkseen.
      Se mikä huvitti minua, oli kun asettui työtuoliini nukkumaan, etten pääse koneelle:D
      Neitokissa piti työntää lattialle, ja närkästyneenä se seilasi häntä kiukkuisesti vipottaen makuuhuoneeseen:D Laiska päivä on ollut, ihan kissanpäiviä olen viettänyt ja hät'hätää käynyt ulkona!

    • Ramoona*

      Oikukas kuin huhtikuun sää - naista on joskus näinkin luonnehdittu, ja onhan tässä saatu lumiräntää, vettä ja auringonpaistetta osaksemme. Yöpakkasia ja sulavesiä, linnunlaulua ja takatalvea, kaikkea mahtuu. Termisen kevään puolella on ainakin eteläisessä Suomessa vähän aikaa sentään oltu.

      Eliotin runo huhtikuun julmuudesta sisältää sen ajatuksen , että on julmaa, kun toiveikkaasti kasvuun lähtenyt kohtaa jotain vahingoittavaa, kenties peruuttamattomasti - sama koskee koko luomakuntaa, ihmistaimia myös.
      Monelle myös kevään vahva valo paljastaa oman synkän mielenmaiseman ja saa alakuloisuuden lisääntymään.

      Kevät tulee kaupunkeihinkin hyvin väkevästi, vaikka yleensä hehkutellaan maaseutumaista luontoa.

      Sir Elwoodin Hiljaiset värit ja Neiti kevät

      http://www.youtube.com/watch?v=lwIgXd6avWY

      Hän taas tanssii tahtiin valssin
      lehmus tuulessa huokailee
      vanhan talon puuseinää
      aurinko salaa suutelee

      Hän on täällä taas
      kuinka sua kaipasin
      täällä taas
      talven yli odotin
      ja täällä taas
      neiti kevät on tullut kaupunkiin

      Murtuu huulet kylmän talven
      kaiken alkaa hän uudelleen
      jostain kuulen tutun laulun
      hänen tiedän taas palanneen
      ---

    • katleija

      Eipä ole meikäläisen tullut luettua horoskooppeja varmaan pariinkymmeneen vuoteen. Olen minä lukenut noita luonnehdintoja Kauriista, joka satun olemaan.
      Kummasti natsaa kohdalleen ne luonteen piirteet.
      Ne viikkohoroskoopit on niin tehty että sopivat kelle vaan ja milloin vaan.
      Sitten se että rakastan korkeita paikkoja. Ylhäällä olen omillani. Ei uo korkianpaikan kammoa mulla. Siksi alpeilla ym muilla korkeilla, Näsineulassa, lahden hyppyrimäen nokassa ym. on tosi nautittavaa, niin ja lentämässä.

    • Nyt tähtikartat olivat astrologin mielestä hiukan vinossa, koska pohjoismainen lisäravinteita postitse kaupusteleva yhtiö lupasi Gardajärvi matkan.

      Eikä vähän mitään - ilman €-centin omaa kulunkia. Olin näät aikanaan ym. tuotteiden tilaaja-asiakas. Auttoivat hyvin tavaran tuottajien posan paksuudessa.

      Niinpä onneton 'karjapaimen märkähattu' jätän taaskin tämän huikean italianmatkan käyttämäti. Kyyssä ja piruparka, kun ei osaa tarjottuun oljenkorteen tarttua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      192
      17975
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3825
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      35
      1973
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      280
      1540
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      68
      1522
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      165
      1442
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1334
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1314
    9. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      115
      1199
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1111
    Aihe