Nyt tarvitse jo tuuria onnistuaksesi. Noin sanotaan täällä netissä. Jollekin tuo kai osuukin.
Pientä turbulenssin tuntua tässä on tullut aistineeksi. Kuitenkaan siihen Elliottin lausahdukseen - huhtikuu on kuukausista julmin en usko.
Nuo sydäntalven pimeät ja kylmät kuukaudet ovat näillä leveysasteillamme sitä jos mitkä. Nyt kumijalkakin pysyy tiellä sutimatta.
Astrologin tulkinnoista; kaurisihmisillä nyt tiukkaa
6
70
Vastaukset 6
- *Kukkahame*
Hurraa joskus luvataan tuuria, aina sitä tarvitaan vaan hyvää ei koskaan ole liikaa.
Tässä kevään pakollisissa hommissa valoa tarvitaan, tänään menin imuroimaan autoani, tuuri kävi 2 nuortamiestä tuli välittömästi kyselemään mitä on mielessä.
Kerroin mitä halusin autolle tehtävän ja sain myös, hain pojille lähileipomosta herkkuja ja asia oli sillä selvä.
Huomenna sitten vaihdetaan tossut sandaaleihin ja tulee äänikin hiljentymään kovasti, eilinenhän oli viimeinen päivä täällä kun sai luvalla ajaa nastoilla.
Kevättä on rinnassa, ja mielessäkin, vaikka syysyönä synkkänä synnyin ei tuikkineet tähtösetkään, - Lorena*
Huhtikuu on arvaamaton loskainen kuukausi pitkäkin kun nälkävuosi, pian se loppuu!
Tässä yksi komistus hehkuttaa Armaani on kuin huhtikuu - kait se niin on kun laulun sanoja kuuntelee???:
http://www.youtube.com/watch?v=Utt7x4A-zMo Luin huvikseni kaikki horoskooppini vuosiennusteita myöten! Rakkaus pitäisi kukoistaa kesäkuussa, ans'kattoo nutjjljlökjlhjk--- sorry Neelakissa
painoi tassunjälkensä tähän :D
Sitä kiehtoo hyppivät sormeni, ja muutenkin se on saanut hepulin tänään ja kasannut mattoja työkseen.
Se mikä huvitti minua, oli kun asettui työtuoliini nukkumaan, etten pääse koneelle:D
Neitokissa piti työntää lattialle, ja närkästyneenä se seilasi häntä kiukkuisesti vipottaen makuuhuoneeseen:D Laiska päivä on ollut, ihan kissanpäiviä olen viettänyt ja hät'hätää käynyt ulkona!- Ramoona*
Oikukas kuin huhtikuun sää - naista on joskus näinkin luonnehdittu, ja onhan tässä saatu lumiräntää, vettä ja auringonpaistetta osaksemme. Yöpakkasia ja sulavesiä, linnunlaulua ja takatalvea, kaikkea mahtuu. Termisen kevään puolella on ainakin eteläisessä Suomessa vähän aikaa sentään oltu.
Eliotin runo huhtikuun julmuudesta sisältää sen ajatuksen , että on julmaa, kun toiveikkaasti kasvuun lähtenyt kohtaa jotain vahingoittavaa, kenties peruuttamattomasti - sama koskee koko luomakuntaa, ihmistaimia myös.
Monelle myös kevään vahva valo paljastaa oman synkän mielenmaiseman ja saa alakuloisuuden lisääntymään.
Kevät tulee kaupunkeihinkin hyvin väkevästi, vaikka yleensä hehkutellaan maaseutumaista luontoa.
Sir Elwoodin Hiljaiset värit ja Neiti kevät
http://www.youtube.com/watch?v=lwIgXd6avWY
Hän taas tanssii tahtiin valssin
lehmus tuulessa huokailee
vanhan talon puuseinää
aurinko salaa suutelee
Hän on täällä taas
kuinka sua kaipasin
täällä taas
talven yli odotin
ja täällä taas
neiti kevät on tullut kaupunkiin
Murtuu huulet kylmän talven
kaiken alkaa hän uudelleen
jostain kuulen tutun laulun
hänen tiedän taas palanneen
--- - katleija
Eipä ole meikäläisen tullut luettua horoskooppeja varmaan pariinkymmeneen vuoteen. Olen minä lukenut noita luonnehdintoja Kauriista, joka satun olemaan.
Kummasti natsaa kohdalleen ne luonteen piirteet.
Ne viikkohoroskoopit on niin tehty että sopivat kelle vaan ja milloin vaan.
Sitten se että rakastan korkeita paikkoja. Ylhäällä olen omillani. Ei uo korkianpaikan kammoa mulla. Siksi alpeilla ym muilla korkeilla, Näsineulassa, lahden hyppyrimäen nokassa ym. on tosi nautittavaa, niin ja lentämässä. Nyt tähtikartat olivat astrologin mielestä hiukan vinossa, koska pohjoismainen lisäravinteita postitse kaupusteleva yhtiö lupasi Gardajärvi matkan.
Eikä vähän mitään - ilman €-centin omaa kulunkia. Olin näät aikanaan ym. tuotteiden tilaaja-asiakas. Auttoivat hyvin tavaran tuottajien posan paksuudessa.
Niinpä onneton 'karjapaimen märkähattu' jätän taaskin tämän huikean italianmatkan käyttämäti. Kyyssä ja piruparka, kun ei osaa tarjottuun oljenkorteen tarttua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen281552- 751289
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔841241Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m101084Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t1291045- 72936
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.91909Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok143737Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast52732Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.86697Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää54623- 146614
- 50599
- 28598
Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t13589Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua91587Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä23581- 37568
Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.94566- 46553