Kuinka voi Jamantilla takajarrulevy maksaa ZJ Granden 119,98? Kun ostin levyt 45eur /kpl. Ja samoin pyörän napa, sain 95eur/ kpl.
Jarrusylintereistä piti maksaa kokonaiset 60eur/kpl.
Eli Jeepeihin löytyy todella edullisia osia kun, etsii. Ainakin täältä Vaasasta!
Jeep osat
5
521
Vastaukset
- 16+6
Koska Jamant on kallis.
USAvaraosissa on hinnat niin kohdillaan, ettei levyjä kannata tilata edes jenkeistä:
http://www.usavaraosat.fi/- Sökönä
Taitaa todellakin olla. Grand Cherokee -08 etuiskunvaimennin merkkiliike 257€ jamant 268€. Minä kun pidin merkkihuoltoa kalliiimpana.
- cdi888
Kyllä ylipäätään Suomessa kaikki maksaa todella paljon. Etin jeeppiin joka on mb koneella ja lootalla suuttimia maksaavat noin 200euroa sipale tarve 5 kappaletta. Sekkasin blocketista eli ruottista,siellä oli 2.7 crd kone ja loota myynnissä 10.000.keuunulla.Suomessa saa pelkän kannen samaan hintaan..
- 2+5
Minkä merkkiset osat oli?
- giganttia mukailen
ebay ja saksa / muu eu-maa niin tulevat noin 20 euron rahdilla ilman tulleja sun muita
esim xj,n takaluukun kaasujouset 60 euroa kaksi kappaletta ja suomihinta 160 euroa ja huom hinnassa oli rahditkin mukana.(omx,n alkuperäisosat)
Kannattaa verrata äkkiä tulee kivaa kiva säästö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241590
- 1241125
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161071- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838