Ajattelin nyt ensin tulla kysymään jostain, ennen kuin vien korjattavaks. Nii mikä voisi olla vialla, kun kännykkä jumittaa kokoajan? Ensin se jumitti pari päivää niin, että toimi ihan kunnolla mut sit yhtäkkiä jumittu johonki kohtaan enkä saanu sitä pois paitsi sit ku sammutin kännykän ja ku avasin uudelleen toimi taas ihan kunnolla, välillä vaan vähä jummas. Nyt kun toi kännykkä jumittuu nii ei siitä pääse pois ollenkaan, hyväku kännykän saa edes kiinni. Sitku sen avaa uudelleen menee ehk 2 min niin jumittuu taas johonkin kohtaan eikä voi tehä mitään.
Oon myös (tietääkseni) päivittänyt kännykän koneen kautta, ainaki mulla tuli kun pistin sen koneeseen kiinni joku hommeli ja sit sano et päivitti sen tää kone. Mut ku kännykän kautta koitin päivittää jotain nii jumitti nii ei siitä tullu mitään. Mut tietääkö kukaan mikä vois olla vialla?
Mikä voisi olla vialla? Nokia n8.
8
122
Vastaukset
Oletko siis päivittänyt Nokia N8 malliin Belle päivityksen? Belle näyttää siis tältä: https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTx2eePE3TDI0G572mNxDYTjtmV7npO79cNF9hy-GZ37cGiyQLg
Jos et niin päivitä.
Jos taas olet jo päivittänyt niin ota varmuuskopio puhelimesta Nokia Suite ohjelmalla ja resetoi se tällä koodilla: *#7370# Koodi kirjoitetaan numeronvalitsijaan. Resetoinnin pitäisi auttaa jumittamis ongelmiin.- mmme-
Mistä löydän ton et voin päivittää? Voi olla ehkä vähän hankalaa, ku toi kännykkä pysyy 2 minuuttia jumittamatta sit sil ei voi taas tehä yhtään mitään..
Nokia Suite ohjelman voi asentaa Windows tietokoneelle täältä: http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_Suite_webinstaller_ALL.exe
Päivitysohjeet löytyy täältä: http://www.nokia.com/fi-fi/tuki/nokia-ohjelmistopaivitykset/
(2) kohta.- okeeed30
Kiitos vinkeistä, nyt vaan eikun yrittämään. Tuli muuten mieleen et miten ton nokia suiten sais kännykkään? Ku ton usb johdon kanssa on vähä ongelmia joutuu pitämään kiinni sitä puhelimessa et toimii, jos toimii sillonkaan. Yrittäny täs päivittää nyt mut kokoajan puhelin jumittaa ni joutuu taas sammuttamaan..
okeeed30 kirjoitti:
Kiitos vinkeistä, nyt vaan eikun yrittämään. Tuli muuten mieleen et miten ton nokia suiten sais kännykkään? Ku ton usb johdon kanssa on vähä ongelmia joutuu pitämään kiinni sitä puhelimessa et toimii, jos toimii sillonkaan. Yrittäny täs päivittää nyt mut kokoajan puhelin jumittaa ni joutuu taas sammuttamaan..
Nokia Suitea ei voi asentaa kännykkään, koska se on tehty tietokoneelle.
- juuuuu82
vapunen kirjoitti:
Nokia Suitea ei voi asentaa kännykkään, koska se on tehty tietokoneelle.
Koneen kautta täs nyt päivitellyt, tää kesti ehkä 30-40 min eikä päässyt loppuun asti ku ilmeni joku virhe. Yritän nyt täs viel uudelleen ladata tota päivitystä mikä pitää ladata niin tääl Nokia Suitessa ainaki sanotaan.
- 8N
tee ensin 8sek buutti ,paina virtanappia niin kauan että puhelin värähtää kolmesti ja avaa sitten normaalisti jos ei toimi niin kokeile sitten nuita muita konsteja
- fuulaaovat
Just tota se on koko ajan Nokialla. Mikään ei toimi. Kone jumittaa, pätkii, tilttaa, päivitytää itseään ja sen jälkeen kaikki sekaisin ja homma aloitettava taas alusta kunnes taas tilttaa etc. Vastaus on selvä: Ei ikinä enää Nokiaa. Vain idiootit ostavat Nokian. Nokian laitteet pelkkää fuullaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658