Joka ilta se alkaa, noin klo 21. Alakerran muija yrittää ensin saada alakouluikäistä poikaansa pois tietokonepelin äärestä iltapalalle ja pesemään hampaitaan ja nukkumaan, mutta poika ei reagoi. Sitten alkaa äijä raivota ja huutaa pojalleen ja poika raivoaa ja huutaa takaisin. Sitten kun on huudettu puolin ja toisin puoli tuntia niin laskeutuu hiljaisuus kun poika saadaan nukkumaan. Ja sama show joka ilta.
Meidän talossa on olematon äänieristys, ja varsinkin kesällä, kun alakerrassa sekä meillä on tuuletusikkunat ja parvekkeen ovet auki, kuuluu koko Kiljusen herrasväen keskustelu selvästi.
"NYT XXXXX ILTAPALALLE JA PESEMÄÄN HAMPAAT!"
"JOO JOO JOO, OOTA VÄHÄN, MÄ LÄPÄSEN VAAN TÄN MAAN!"
"EI KUN NYT HETI!"
"VENAA NYT VÄHÄN, TÄÄ MAA VAAN! MULLA ON JUST ZOMBBARIEN TAPPAMINEN KESKEN!"
"NYT XXXXX PERKELE SE TIETSIKKA SAMMUKSIIN JA VÄHÄN ÄKKIÄ!"
"MÄ MUUTAN TÄST PASКAKODISTA POIS KU MÄ TÄYTÄN 12! IHAN VARMAAN"
Ja niin edelleen. Joka ilta. Ja sitten kun perhe lähtee päiväsaikaan yhdessä ulos, niin ollaan niin iloista ja onnellista perhettä, ettei mitään määrää.
Naapurissa raivotaan kakaralle.
4
191
Vastaukset
- kanssatoveri
Asutko meidän talossa kun meidän alakerrassa on sama meininki. Joten meitä kirjoittajia samasta talosta on useita. Toivotaan parasta, että kohta hiljenee.
- Kyllästynyt toveri
Sama täällä...ittu erkele elvetti stna uora byyyääää uuuuaaa rytinää paisketta jne, ja aamulla: kouluun! Nouse ylös! Kouluun, ala nousta, heräääääääääää, jne...... Todella pelkään sitä aikaa, kun toi urvelo täyttää 18...
- kanssatoveri
Minulle sanottiin, kun soitin tänään VVO:lle, että heidän puolesta meidän alakerrasta muuttavat huutajat varmasti pois viimeinen päivä tätä kuuta.
- kanssatoveri
Ihmetelivät VVO:ssa, kuka se maahanmuuttaja on, joka alakerrassa asuu, kun hän ei ole heidän kirjoissaan ollenkaan. En viitsinyt kommentoida mitään, kun tuli vahingossa mainittua asukkaat nimellä. Asunto on kuulemma naisen vuokraama ja mies asuu siellä ilmeiseti laittomasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718