"Saabin ympärillä tapahtuu".
Tuulilasi-lehti.
3146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
hyvän päälle
Saabisti ei kuulu siihen joukkoon.
Suomi on tulvillaan erilaisia autoja kokeilleita henkilöitä jotka kerta toisensa jälkeen aina erimerkkisellä ajopelillä jo kahden tunnin kuluttua hankkimisesta julistautuvat intohimoiseksi merkin kannattajaksi. Näitä saabisteja on pilvin pimein. He eivät todellakaan, aivan kuten kirjoitit, kuulu siihen joukkoon.
On myös aitoja saabisteja, jotka ovat arvoille uskollisia ja ymmärtävät sisäiset arvot. Sitä voi kutsua hyvän päälle ymmärtämiseksi. He ovat ajaneet Saabilla ehkä vuosikymmeniä, juoneet tuhansia kupillisia Technivormin Moccamasterilla valmistettua kahvia ja kuluttaneet Petritexin paidankauluksia ja tallustaneet Sievin kotimaisilla kengillä tuhansia kilometrejä sekä hiihtäneet Peltosen suksilla monet viikonloput.
Sitten on Sinun "saabistien" ts. kerran Saabia kokeilleiden nykyään metallihopealla Toyotalla kulkevien Lidl-miesten porukka, jotka Dressmanin tarjoussukissa ja Adidaksen vm. 1984 lenkkareissa vertailevat Auristensa kiihtyvyysarvoja Lidlin pihassa itsekäärityt sätkät hampaissa maahan räkien.
Minä tiedän, mihin joukkoon kuulun. Mahdatko itse tietää paikkasi?