Tallinnan kylpylät perheelle

Kysyjä

Mikä olis hyvä kylpylä lapsille Tallinnassa? Tallink spa conference ja meriton spa conferencea on nyt harkittu. Lapset alle 4 wee.

4

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äiti+3lasta

      Tallink spa conference on mukava hotelli, mutta pienten lasten kylpyläpaikka se ei mielestäni ole. Uimaan toki pääsee kellukkeiden kera, mutta siinä se sitten olikin. Porealtaaseen saa tilata drinksuja, joten joidenkin seurueiden meno saattaa olla aavistuksen äänekästä ;) Mukavaa matkaa minne ikinä päädyttekin!

    • Ei hyvä

      Ei siellä kyllä oikein sellaista lapsiperheelle sopivaa kylpylää ole, kotimaasta löytyy paljon tasokkaampia ja siistimpiä paikkoja. Kalev spa on jotenkin epäsiistin ja nuhjuisen oloinen, ja uudet kylpylät taas sopivat aikuisille, mutta eivät oikein anna pikkulapsille mitään. Tai en tiedä mitä nyt sitten odotatte kylpylältä, mutta itse en oikein pikkulapsiperheille niitä osaa suositella.

    • jämpti näin

      Meriton spa hotel parempi.....

    • kysyjä

      Meritoniin päädyttiin. Onkohan siinä lähellä mitään ravintolaa missa olisi lapsillekkin jotain?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      280
      14551
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      73
      7363
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7194
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5206
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      121
      4944
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4756
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      102
      4564
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      31
      4496
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      81
      4211
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3988
    Aihe