Häpeän halujani

häpeän

Häpeän sitä, että haluni ovat paljon suuremmat kuin mieheni. Mieheni mielestä rakastelu ei ole ollenkaan tärkeää, mikä saa minut häpeämään omia ajatuksiani rakastelusta. Mielestäni rakastelu on parhaimmillaan ihana tapa kertoa toiselle tunteidensa syvyydestä, antaa ja saada nautintoa sekä kokea yhteyttä.

Häpeän sitä, etten kerta kaikkiaan pysty hillitsemään itseäni ollessani hänen seurassaan. Haluan koskettaa häntä, tulla aivan lähelle ja tuntea hänet vasten kehoani. Roikun hänessä kiinni, koska se tuntuu niin hyvältä, suorastaan kerjään hellyyttä ja kosketusta. Jälkeenpäin häpeän epätoivoisuuttani.

Ajattelen rakastelua hänen kanssaan joka päivä, enkä vain voi sille mitään. Ja kun sitten etsin hetken helpotusta sivelemällä itseäni, häpeän sitäkin suunnattomasti, koska se tuntuu väärältä. Joskus itseni tyydyttäminen jopa pahentaa tilannetta - halut tuntuvat kasvavan entisestään, niin kuin nälkä kasvaa syödessä.

Kunpa kaikki haluni vain kuolisivat pois. Silloin olo tuntuisi paljon helpommalta, ei tarvitsisi kärsiä himojen orjuudesta. Olen usein miettinyt, miten voisin tappaa haluni ja keskittyä fantasioiden sijaan muihin asioihin. Olen käyttänyt e-pillereitä (monia eri merkkejä), mutta ne eivät ole laannuttaneet halujani. Toivon todella, että tulisin toimeen yhtä vähällä intiimillä läheisyydellä kuin mieheni.

Rakastan miestäni syvästi. Tunnen, että olemme toisiamme varten ja että hän on suurin lahja, minkä olen saanut. Hänen kanssaan tunnen eläväni. Tiedän, että hän välittää minusta ja rakastaa minua, koska on sanonut niin ja osoittaa sen muilla keinoin. Tämä häpeä on kuitenkin raskas kantaa.

Mahtaako kenelläkään olla samantyyppisiä kokemuksia? Millaisia keinoja olette käyttäneet häpeän voittamiseksi? Entä halujen tappamiseksi?

5

1179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jotkut uskovaisiksi itsensä luokittelevat häpeävät maallisia ja myös seksuaalisia halujaan.Totuus kuitenkin on että kukaan ihminen ei ole niistä vapaa.

      Ne ovat hyvin luonnollisia asioita joita tulee yhdessä tyydyttää.Ellei sitten ole tehnyt selibaattilupausta tai muuten itse halua.

      Hankala tilanne sinulla mutta missään nimessä älä häpeä halujasi.Teidän olisi kait syytä puhua keskenään.

      Monet asiat koetaan sukupuolisidonnaisina.Patriarkaaliset asenteet ovat nykymaailmassakin esillä.Voisit myös ehkä tutkailla mistä kosketuksentarve juontaa itsessäsi.itsetutkiskelua siinä rinnalla.Ihmisillä on kuitenkin erilaiset seksuaaliset ja emotionaaliset ja muut fyysiset tarpeet.Toivotaan että teille aika näyttää ne mitkä teille sopivat.Muista etä parisuhde on joustamista mutta onnetonkaan ei tarvitse olla.Keskustelkaa rehellisesti ja avoimesti asioita ja molempien toiveistanne ja miettikään voitteko itse jossain asiassa joustaa toisen hyväksi.

    • ehkävieläjoskus

      Olen ollut saman lainen kuin sinä mutta usko pois kun sinut riittävän monta kertaa torjutaan ne halut kuolee ja kun miehesi sinua parinviikon päästä itse lähestyy et enään tunne sitä himoa. Mutta älä huoli minä siedin selityksiä rankoista työpäivistä,nuhasta ja pään särystä vuosia ennenkuin näin kävi.
      Jos nyt näkisin miehesi en voisi kuin hymyillä ensin valitetaan kun on liian usein ja sitten ihmetellään että mikäs ne kintut nyt solmuun pisti.

    • 121931

      Anteeksi vanha viesti joo, mutta toivottavasti ap käy vielä lukemassa tätä palstaa. Lienisiköhän miehesi aseksuuali? Heillä kun ei ole seksuaalisia tuntemuksia tai haluja. Sinun halusi sen sijaan ovat normaaleja, turha niitä on hävetä. Elämme sitä paitsi 2000-lukua, emmekä mitään 1800-lukua, jolloin vähän kaikkea ja etenkin seksuualisuutta hävettiin.

    • 14+18

      Ex-miehelläni on tosi pienet halut. En häntä siitä syytellyt. En oikein tajunnut tilannetta. Ajattelin, että oli väsynyt töistä jne. Yritin ja tein kaikkeni. Ajattelin, että minussa on vikaa. Lopulta hän kertoi, ettei seksi ole hänelle niin tärkeää. Minulla on aina ollut iso läheisyyde tarve ja hyvät seksihalut.

      Olen nyt sinkku ja haluja on, muttei kohdetta ja mahdollisuuksia elämäntilanteesta johtuen. Turhauttavaa. En harrasta yhden illan juttuja. Aiemin kun olen tapaillut miehiä ovat he olleet iloisia haluistani ja seksipuoli on sujunut . Toistaalta ymmärrän, että voin olla myös pelottava. Olen ihan tavisoloinen kiltti nainen, joten villi puoleni on yllättänyt välillä miehet. Kyse ei ole pelkästä seksistä. Olen nyt tajunnut, että miehiä ahdistaa se jos ihastun ja osoitan aika suoraan sen eli haluaisin kovasti pussailla, halata jne. Kokevat kai tarrautumisena. Tykkään vaan arjen keskellä kosketella, eikä vain illalla sängyssä.

      • 7 + 6

        Toi ei olis ongelma mutta et osaa kuunnella toista niin se on. Menet vain kuin höyryjuna omaa juttuasi. Vastenmielistä. t. Nainen joka taas häpeää halujaan mutta osaa kuunnella miestä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      240
      1898
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      186
      1601
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1230
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      952
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      40
      769
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      760
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      751
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      740
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      23
      712
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      627
    Aihe