riisunut ylpeyttäni,
retuuttanut kivisellä
tiellä
saanut minussa
aikaan tuhansia
tunteita
ylhäältä alas
-alhaalta ylös
tuhansia kertoja
hionut kuin särmäistä kiveä
pehmeämmäksi
sinä olet
8
204
Vastaukset
- ööö-öitä
Sinun kosketuksesi
alhaalla ,,,aauuuuu. - PK
no ei kuulosta hääviltä :-(
- niin olen
Oli siinä työmaa, huh huh oli todella kova kuori ;D
- timantin hioja
Se on ollut aika v...n raskasta, omat voimat alkaa olla lopussa ja itseen on tullut säröjä. Joskus miettii mitä olen näinä loputtomina kuukausina mennyt samalla tekemään itselleni. Mitä olen tästä saanut? Toivon että tämä kaikki on ollut sen arvoista.
- uefhwif
Arvaa vain millaisessa pölynpeitossa mä olen ,sen hiomisen jälkeen
- ____________________
Toisilla on se vaikutus, en joskus tiennyt että pystyn kirjoittaamaan tavalla mitä kirjoitin. Toinen sai aivan uusia puolia esille.
Nyt kuitenkin pahasti näyttää siltä, ettei tästä tullut mitään. Ajan kuluessa nämä on mennyt entistä rumemmaksi, en tiedä missä joukoissa toinen seisoo.
Nämä alkaa tyrehtyä olemattomiin, sitten kun ei ole toivoa enää pienestäkään yhteydestä, ei
wpgiejs'podjvsdpkjvoäish'Vma - Manthatcantbemoved
Hienoa että toinen on saanut sussa aikaiseksi jotain vastaavaa =)
Se on rakkautta. Älä juokse sitä karkuun vaan kohti sitä.
Silloin sinulle aukeaa paljon muitakin juttuja mitä et tiennyt osaavasi.
I know, i been down that road.. and i still am on that road. - yksinkertaista
Kun antaa niin myös saa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1389808
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485383Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p393982Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313595Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352654Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731418Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376