Millainen on Antwerpenin eläintarha?

Ensikertaa Belgiaan

Onko joku käynyt siellä? Kertokaa kokemuksista! Olisi tarkoitus poiketa siellä kesällä lasten kanssa. En tiedä siitä muuta kuin ,että se on aika vanha.

3

581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KylläKandeeJuu

      Moi! Siellä on eläimiä joita pidetään häkeissä tai muissa vastaavissa aidatuissa oloissa. Eläimiä voi katsella turvallisen välimatkan päästä. Jos pitää eläimistä niin menkää ihmeessä, tuollaisia eläimiä ei välttämättä ihan heti Suomen luonnossa näe :)

    • .......

      Vanha ja hieno, ihan toista maata kuin Korkeasaari. Emme valitettavasti nähneet reissullamme lumileopardeja, kuulemma oli poikasia silloin syntynyt (vuosia sitten), meillä lapset jo väsyivät kiertelemään kun nähtävää ja kuljettavaa riitti.
      Kannattaa ehdottomasti mennä!

    • rysseliläinen

      Siis jos tykkää ylipäätään eläintarhoista niin kyllä se sitten ihan ok on mutta ei mitenkään parhaimmista. Ja kuten sanoitkin niin vanha se on ja eläimet ovat "betonilaatikoissa" mutta kyllä siellä päivän saa mukavasti kulumaan ja jos täytyy matkustaa Antwerpeniin niin eläintarha on hyvä paikka käydä mutta jos haluaa mennä katsomaan eläintarhaa niin sitten Antwerpen ei ole paras valinta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      30
      5557
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      173
      2071
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      162
      1649
    4. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      8
      1627
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1344
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      30
      1341
    7. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      67
      1333
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1194
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1165
    10. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      212
      1108
    Aihe