Onnittelen teitä lestadiolaiset

Uusi mahdollisuus

Näen pelkästään hyvänä asiana, että yhteisöönne puhaltavat puhdistavat tuulet. Keskuudestanne on noussut kolme rohkeaa naista jotka ovat nostaneet ns kissan pöydälle, ovat Jumalaa, itseään ja yhteisönne jäseniä kunnioittaen nostaneet julkisen keskustelun syntien suosimisesta ja Suomen lakien rikkomisesta liikkeenne keskellä.

Näiden ed mainittujen rikosten selvittely olisi kuulunut liikkeenne johdolle, mutta mieltymys pimeyteen eli salailuun esti heitä tulemasta Totuuteen eli valoon. Jumalan suoraselkäisiä sotilaita ovat nämä sisarenne jotka itsensä likoon laittaen ovat käyneet taistelemaan sen uskon puolesta joka teidänkin liikkeessänne, tosin hyvin rajoitettuna vaikuttaa.

Synti on sanottava synniksi, sen on tultava päivänvaloon, jotta siitä voi Jeesuksen veressä puhdistua. Suomen kansa on jo vuosia seurannut mielenkiinnolla yhteisönne ja erikoisesti johtomiestenne asenteita ja tapoja hoitaa yhteisönne sisällä tapahtuneita syviä lankeemuksia ja törkeää ihmisoikeuksien rikkomisia.

Jumalaton kansakin näkee tekopyhyyden ja halveksii sitä, eikä voi tietenkään kunnioittaa niitä jotka sanovat olevansa uskovaisia, mutta jotka kuitenkin elävät synnissä. Joidenkin yhteisönne pedofiilien ja johtomiestenne pelkuruuden ja välinpitämättömyyden vuoksi olette joutuneet kansan halveksimisen ja inhon kohteeksi.

Raamatussa sanotaan näin käyvän niille jotka elävät jumalisesti Kristuksessa Jeesuksessa, mutta teihin kohdistuva ihmisten ylenkatse aiheutuu omista rikkomuksistanne.

Teidät liikkeenä ja yksilö uskovina on tarkoitettu valoksi kansamme keskelle, mutta niinkuin Jeesus varoittaa, että jos se valo joka sinussa on, onkin pimeyttä, niin kuinka suuri onkaan pimeys.

Kiitos Jumalalle, että vielä elämme Armon ajassa ja vielä voi tehdä parannuksen synneistään kun tunnustaa ne Jeesukselle ja pyytää, että hänen Pyhä sovinto verensä puhdistaa sydämen kaikesta synnistä niin, että uskovat voivat koko yhteisönä Jumalan Armon avulla nousta siihen asemaan johon Jumala on sen tarkoittanutkin.

1

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • su

      Ennen, kun tiedoitusvälineitä ei ollut kuin suusta suuhun sanominen ja kertominen. Lehdistö oli, ja uskovaisilla omat suljetut tiedoituskanavansa.
      Uskonliikkeet eli omaa koteloitua elämäänsä synteineen ja anteeksiantoinen.

      Tänäpäivänä tiedotusvälineet netin myötä ovat myös tunkeutuneet jokaiseen kotiin kaikkine tietoineen. Uskonyhteisöt ovat saaneet oman palstansa ja sitä on sitten päässyt helpommin lukemaan kaikki, ja sanomaan oman sanomansa keskusteluilla.

      Tämän johdosta on uskonliikkeet saaneet palautusta omista sanomistaan ja tekemistään. Myös näissä keskusteluissa on tullut julki uskovaisuuden hyväksikäyttö kaikissa tilanteissa. On huomattu kuinka raamattua voidaan selittää eri tavoin, oman liikkeensä hyväksi.

      Toivottavasti silmistä putoo kaihit niin uskovaisilta kuin heitä arvosteleviltakin. Kaikki ei ole sitä mitä minä sanon, vaan sitä mitä Jumala sanoo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1795
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1170
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      444
      1139
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      131
      822
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      718
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe