Valtiovierailut ennen ja tänään.
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=95893&c=5&suurennos
Hyvvee yötä !
14
68
Vastaukset
- Hihhiiiiiii
Toi oli hyvä!:D
- ....................
Parempi toi kuitenkin kuin että siin olis homppeli-pariskunta :))
- Annakukkienkukkia
No niin, kömmippäs sieltä luolastasi 2000- luvulle.
- Jo kaksituhatta
Annakukkienkukkia kirjoitti:
No niin, kömmippäs sieltä luolastasi 2000- luvulle.
vuotta sitten ymmärrettiin että homous ei ole normaalia. Miten se nyt yhtäkkiä olis?
- NäinOn.
Jo kaksituhatta kirjoitti:
vuotta sitten ymmärrettiin että homous ei ole normaalia. Miten se nyt yhtäkkiä olis?
Jos ottaisit asioista vähän selvää, muinoin homoseksuaalisuus oli arkipäivää lukuisissa kulttuureissa, sinunlaisesi ihmiset muuttivat asian.
- Jos tarkkoja
NäinOn. kirjoitti:
Jos ottaisit asioista vähän selvää, muinoin homoseksuaalisuus oli arkipäivää lukuisissa kulttuureissa, sinunlaisesi ihmiset muuttivat asian.
ollaan niin näissäkin yhteisöissä tapaa paheksuttiin. Eli kaltaisiani järkeviä, terveellä moraalilla varustettuja ihmisiä on ollut aina. Emme ole siis mitenkään sukupuuttoon kuollut laji.
Avoin homoseksuaalisuuden ihannointi muun tapainturmeluksen ohella on yleensä viimeinen asia arkipäivässä, mitä on jäänyt muistoksi näistä "lukuisista kulttuureista". - Sääliksikäysinua
Jos tarkkoja kirjoitti:
ollaan niin näissäkin yhteisöissä tapaa paheksuttiin. Eli kaltaisiani järkeviä, terveellä moraalilla varustettuja ihmisiä on ollut aina. Emme ole siis mitenkään sukupuuttoon kuollut laji.
Avoin homoseksuaalisuuden ihannointi muun tapainturmeluksen ohella on yleensä viimeinen asia arkipäivässä, mitä on jäänyt muistoksi näistä "lukuisista kulttuureista".Voi jösses, miksi et voi vaan antaa homojen homostella rauhassa? Miten se on sinulta pois?
Vaikka itse olenkin hetero, minua ei hetkauta suuntaan tai toiseen mikä toisen ihmisen seksuaalinen suuntautuminen on.
Ja presidentiltä vaaditaan pikkasen enemmän muita ominaisuuksia, kuin heterous.
Olisipa tullut homo presidentti, niin olis mennyt luu kurkkuun tuollaisilla ahdasmielisillä foobikoilla! - Miksi?
Sääliksikäysinua kirjoitti:
Voi jösses, miksi et voi vaan antaa homojen homostella rauhassa? Miten se on sinulta pois?
Vaikka itse olenkin hetero, minua ei hetkauta suuntaan tai toiseen mikä toisen ihmisen seksuaalinen suuntautuminen on.
Ja presidentiltä vaaditaan pikkasen enemmän muita ominaisuuksia, kuin heterous.
Olisipa tullut homo presidentti, niin olis mennyt luu kurkkuun tuollaisilla ahdasmielisillä foobikoilla!Miksi sinun minua käy sääliksi? Eivätkö nämä pienet ressukat ennemmin tarvitsisi sääliäsi jotta voisivat homostella rauhassa? Että ihan pitäisi jo päästä homouden varjolla pressaksi asti, voi helekuta sentään...
Mutta jos yhtään tunnet histooriaa, niin voit havaita muinaisuudesta asti että kun kaikkinainen irstailu(ml. homoilu) on tullut ylenpalttiseksi kaikkien kansankerrosten parissa ja samalla nk. yleisesti hyväksytyksi, niin se on yleensä ollut sen kulttuurin meno. Katso nykypäivän ameriikkaa ja katso nykypäivän Eu:ta, suomen ohella. Pitäisi olla historian esimerkkien valossa päivänselvää että tämä tuntemamme länsimainen sivistys tulee katoamaan lähivuosikymmenien aikana.
Ottavatko täällä johtavan aseman sitten muslimit vai kiinalaiset, se on ennenaikaista sanoa, mutta joka tapauksessa länsimaat alkavat olla mennyttä valuuttaa. - Hopi hopi!
Sinulla ei ole oikeutta tehdä noita diaknooseja, mene itse hoitoon, kerro lekurille noista lääkäri harhoistasi.
- ja sitten kuolla vai
"Eikö se ole vähän ristiriitaista, jos väitetään jumalan luoneen meidät kaikki, mutta sillä kaikilla tarkoitetaankin vain heteroita?"
Ei ollenkaan ristiriitaista. Pitää muistaa että Jumala antoi ihmisille tahdonvapauden. Voit valita oikein tai tehdä väärin. Jumala on vastuussa ainoastaan elämästäsi, sen olemassaolosta, ei siitä mitä elämälläsi teet. Se on sinun valintasi. Se voi johtaa joko ikuiseen elämään tai sitten kuihdut pois kuten eläimet. Hautaan olet menevä.
Syy miksi kaikki kuolemme, on siinä että olemme perineet synnin, siis epätäydellisyyden ensimmäiseltä ihmisparilta(jotka siis eivät olleet apinoita). Ensimmäisen ihmisparin tekemän tietoisen väärän valinnan johdosta me saimme riesaksemme kuoleman.
Tämän kuoleman mitätöimiseksi on tehty Jumalan ja hänen poikansa Jeesuksen Kristuksen välillä järjestely, jossa Jeesus sitoutui elämään maanpäällä, täydellisenä ihmisenä ja tekemään oikeat valinnat. Koska tämä sopimus toteutui, niin voit olla varma että tehdessäsi oikein ja teet oikeat valinnat, eli elät raamatun antamien reunaehtojen puitteissa, sinulla on mahdollisuus lunastaa elämäsi takaisin kuolemasi jälkeen. Jopa ikuisiksi ajoiksi. Tämä tapahtuu Jumalan määrittelemänä aikana jota ei tiedä edes Jeesus, ainoa jonka Jumala on itse omin "käsin" valmistanut.
Jos tarkkaan itse luet tuota kirjaa, voit havaita että ne piirteet jotka voit havaita, jotka ovat havaittavissa tänäkin päivänä, ne olivat havaittavissa ja voimassa jo tuolloin. Näin ollen voit itse todeta että se on muuttunut niin vähän että sitä ei edes havaitse.
Näihin muuttumattomiin totuuksiin kuuluu homoseksuaalisuuden karttaminen. Miksi siis toivot ihmisille kuolemaa? Ikuista kuolemaa, josta ei paluuta ole?- Ylläoleva kirjoitus
oli siis tarkoitettu nimimerkille "EläJaAnnaElää"
- OnneksiEnOleSinä
Ylläoleva kirjoitus kirjoitti:
oli siis tarkoitettu nimimerkille "EläJaAnnaElää"
Huh huh! Miten sunlaisias ihmisiä on edes olemassa?! Ja toisaalta kiitos sinulle, sunlaistes takia jotkut meistä saa taistelutahtoa ajaa tärkeitä asioita.
Jos joku tuonpuoleinen on olemassa, viimeistään sitten huomaat olleesi pahasti väärillä jäljillä. Onneksi sinunlaistesi mielipiteet on jäämässä jo taka-alalle!
Sanoisinko tähän, että luojan kiitos siitä!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627