kuukautiseni (todella niukat)olivat viimeksi noin 7.3 ja tein positiivisen raskaus testin 24.3 rintojen aristuksen vuoksi!harrastimme mieheni kanssa seksiä jonkajälkeen huomasimme että vuodan verta,vuoto ei ollut mitenkään runsasta vaan aika niukkaa ja sitä kesti noin 2 päivää,tämän jälkeen tein taas testin 10.4 ja edelleen positiivinen..
nyt kuitenkin tuo seksin jälkeinen verenvuoto toistui ja vuotoa oli tullut myös erään yön aikana loppuen aamuksi..vuotoei ole missään vaiheessa kestänyt kuin noin 2 päivää ja jos pystyisi olemaan vaihtamatta sidettä niin sillä olisi pärjännyt koko ajan.
.viikoista minulla ei ole mitään käsitystä,kun menkatkin on tulut kuinka sattuu..nyt tänään kävin ultrassa ja näin sikiön mutta lääkäri ei saanut sykettä näkyviin vaikka kuinka yritti pyöritellä,,liikkeitä ei myöskään ollut mutta kaiusta hän kyllä puhui ja käsitin että sitä olisi!mittojen mukaan olisin joko viikoilla 7 3 tai 8..l
lääkäri puhuiminulle epätäydellisestä keskenmenosta..alavatsakipuja minulla on ollut mutta ne eivat ole ajoittuneet verenvuoto ajankohtiin! minkälaisia kokemuksia teillä itsellänne on? onkohan tapahtunut keskenmeno?
keskenmenoko?!?
2
273
Vastaukset
- niin niin
Onko sulla nyt sit joku kontrolli aika ultraan? Mulla on kaksi keskenmenoa ollu ja kummatki on alkanu pienellä vuodolla kestäen 1-2 päivää. Ensimmäinen keskenmeno ultrassa 7 3 kaikki hyvin siitä päivän päästä tuli verta ihan vähän sitten taas parin päivän päästä verta ihan vähän oikeastaa just ja just näki ku pyyhki. Menin uudestaan ultraan 9 ja keskeytynyt keskenmeno oli käynyt. Toisessa sama juttu mut tapahtui jo aikaisemmin viikolla 7 2. Mutta kun odoti esikoista ni viikolla 6 ja 8 mulla tuli hieman verta just kestäen 1-2 päivään. Ja kuitenkin ihan terve poika syntyi.
- .
jos syke ei näy noilla viikoin, niin hyvin tod.näk.km., valitrettavasti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2014221Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t572994Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891608Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181296Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121264Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi81066Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231057- 471013
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2341002- 49956