Olen ostamassa ekaa sähköasetta kun olen hieman yli vuoden softannut. Mietin että kannattaako ostaa cyman ak 47 vai jin gongin g36k? Molemmat kuitenkin kestäviä ja tarkkoja jos asetta käsittelee varoen? Tulinopeudella ei niin väliä kunhan on melko tarkka ja halpa.
Kiitos!
cyma vai jg
8
155
Vastaukset
- softaajaaa
Cyman ak
- m.r
Mitä etuja cyman ak:lla on verrattuna g36k:hon? Ostaisin mieluummin ton jälkimmäisen koska monella kaverillani on jo tuo ak. Kumpi mahtaa olla muuten tarkempi?
- m.r
Mitä etuja cyman ak:lla on verrattuna g36k:hon? Ostaisin mieluummin ton jälkimmäisen koska monella kaverillani on jo tuo ak. Kumpi mahtaa olla muuten tarkempi?
- m.r
m.r kirjoitti:
Mitä etuja cyman ak:lla on verrattuna g36k:hon? Ostaisin mieluummin ton jälkimmäisen koska monella kaverillani on jo tuo ak. Kumpi mahtaa olla muuten tarkempi?
Anteeksi edell. viesti kaksi kertaa!
- softaajaaa
V?iittikkö linkittää sem cyman ak:n kun niitä on niin monta
- m.r
Cyma cm28 olisi malli. Milgearilta. Ei tosin tarvitsisi olla noin halpa (180e max. ) kalliimmatkin käy. Ehdotelkaa vain.
- softaajaaa
m.r kirjoitti:
Cyma cm28 olisi malli. Milgearilta. Ei tosin tarvitsisi olla noin halpa (180e max. ) kalliimmatkin käy. Ehdotelkaa vain.
Osta cyma cm.040c 189€ paljo parempi ja toin cm.028 on aika huono älä sitä osta
- Marked One
Itse suosittelen AK-47:kaa. Kummatkin ovat tehoissa, kantamassa ja tarkkuudessa samaa luokkaa, mutta usko pois: tuolla kiikarikantokahvalla ei yleensä tee pelitilanteessa mitään ja sen päällä olevat hahlotähtäimet ovat huonot.
G36-sarja kärsii myös säälittävän kokoisesta akkutilasta, AK:hon menee largeakku heittämällä.
Olen omistanut G36E:n (pisin versio) ja siinäkin akkutila oli aivan schaibaa pitkälläkin etukahvalla. Paras vaihtoehto olisi varmaankin vetää johdot taakse ja hommata akkupussi. Myös kiikarikantokahvan poistaminen ja PP:n hommaaminen olisi paikallaan. Tämän jälkeen hintaan tuleekin toinen satanen lisää.
Tuohon 180€ hintaan saisi juuri ja juuri vielä tämän :
http://www.milgear.fi/kauppa/aks74un-metallinen-kalash-rk01-puuosilla-p-1248.html
Itselläni on myös tuo, tosin FS-versio. Runko terästä ja muutenkin todella jämäkkä rakenne. Tehojakin ihan mukavasti. Sisukset ovat tässä (RK-01)-versiossa ihan mukavan tasoiset eivätkä juurikaan eroa tasoltaan Cymasta. Kuten kiina-aseissa aina, shimmitys tai moottorin korkeus on voitu säätää vakiona hieman pieleen, mutta yleensä säädöt ovat ihan hyvät ja jos osaa, niin voihan nämä hoitaa itsekin.
Suosittelen asetta kenelle vaan, aseessa on paljon RS-ominaisuuksia ja muita pikku yksityiskohtia, jotka tekevät aseesta todella mukavan pikkupyssyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331250En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.58894Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688- 19686
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679