Hei! Ollaan menossa Mallorcalle 10-17.5. Ollaan varattu molemmista paikoista viikoksi majapaikka ja mietitään tässä, että kumpaan kannattaa mennä. Ei ole ennen Mallorcalla tullut käytyä. 21-27 vuotiaita miehiä siis kysessä. Majapaikat voi perua ilmaiseksi.
Onko tietoa onko Magalufissa/Palma Novassa isoja ruokakauppoja josta saa halvalla niin olutta kuin ruokatarvikkeita huoneistoomme.
Magaluf/Palma Nova
9
730
Vastaukset
- honas viidakosta
ruotsinlaiva ois sopiva paikka teille. ootteko jälkeejääneitä ku lähette noin vitun vanhoina euroopan pahimpaan perseenreikään, tonne mennää yleensä 15 vuotiaana ottaa viinaa
- 6+9
On aivan samantekevää kumman paikan valitsette, sillä ne ovat kiinni toisissaan, joten voitte kävellä muutamassa minuutissa Magaluffista Palma Novaan. Magaluffissa on enemmän nuorisoa - tosin toukokuun puolivälissä kummassakaan paikassa ei ole vielä juuri ketään.
Noiden kahden paikan yhdistävän tien varressa on ainakin yksi melko iso supermarketti - tosin en nyt saa päähäni sen nimeä, mutta löydätte sen varmasti. - Heikkiheiheikki
Itse menossa tuonne toukokuun viimeisellä viikolla. Millainen sää siellä on yleensä tuohon aikaan vuodesta auringonottoa silmällä pitäen?
- asdsdasdsaaa
Sää on yleesäkin Suomen kesää vastaavaa, eli kyllä auringon oton pitäisi onnistua hyvinkin. iltapäivisin varsinkin usein jo suorastaan kuumaa.
Jos löytyypi Eroksi niminen kauppa ( pitäisi olla myös noilla alueilla) niin sieltä edhottomasti kannattaa ruokansa hankkia- on halpa vaihtoehto ja hyvin monipuoliset valikoimat.- don Luis
Pikku korjaus,kaupan nimi on Eroski.
- Hertta
Palma Nova ja Magaluf ovat tosiaankin kiinni toisissaan. Oliskohan välissä sellainen 100 metrin hiljaisempi tie, mutta voihan sekin olla jo vilkastunut. Magalufin keskusta on ihan bilepaikka - päivisinkin musa soi baareissa varsin kovaa.
Palma Novasta löytyy myös joku tosi suuri ruokakauppa (just toisessa laidassa kuin Magaluf) Oliskohan Mercadonna? - ainajokudissaamassa
Honas viidakosta: taitaa olla kateellista puhetta tuollainen...
Hyvää matkaa! - honas viidakosta
Ei vituta kyllä yhtään että joku nörttipoika lähtee peppukavereidensa kanssa mallorcalle. Oon viimeset pari kesää pannu ruotsalaisämmiä ja ottanu viinaaa sielä. Ens kesänä varmaan täytyy mennä ayia napaan. nähdään siellä!
- HonasHomppeli
TeiniHonaksen märkiä päiväunia D Muista sanoa äidille että pesee lakanat! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4179191Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1893800- 212268
- 871403
- 1161198
- 271155
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661132Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791128- 751110
- 551063