Viime viikon tiistaina tilanne tuli aivan puun takaa. Jos meillä on mitään yhteyttä niin sun on täytynyt tuntea se ahdistus, pelko ja suru. Sillä on elinaikaa väh. vuosi enint. viisi.
http://www.youtube.com/watch?v=igrlVJH0K3A
http://www.youtube.com/watch?v=igrlVJH0K3A
Vastaukset 4
Vanhimmat
Taas mielenkiintoinen "yhteensattuma", Portter Collie on myös minun "lempi" koirarotuni. Ne ovat kauniita ja hienoluonteisia koiria. Johtuukohan "Lassiesta"? Mene ja tiedä. Tunsin todella "Bad Feelings" tiistaina..no,nyt selitys löytyi..Voimia sulle ja pikaista paranemista "lemmikillesi". Olen pahoillani. Sääli, Kaunis ja Viisas koira..
Kiitän tästä! Koiralla parantumaton, synnynnäinen sairaus. Nyt hoidetaan ja veikkaan, että tällä hetkellä Suomen paras eläinlääkäri vastaa hoidosta, ei tosin ilmaiseksi. Kennelistä myytiin täysin terveenä pentu, jonka tiedettiin siellä olevan sairas!!!
Koira on erittäin hieno ja älykäs rotunsa edustaja ja minä tulen tekemään kaikkeni ja vielä enemmän, että koiralla on hyvä loppuelämä ja kennelin nainen menettää kaiken siis kaiken!Kaikenlaisia luuskia sitä hyväksytäänkin kennelliiton listoille. Tästä tehdään esimerkkitapaus miten näille huijareille käy. Akka katuu vielä ensimmäistä silittämäänsä koiraansakin ja sitä, että koskaan alkoi minun kanssa pelleilemään. Tapaus täyttää kaikki petoksen tuntomerkit!
et sinä tätä tiistaina minulle kertonut.
Olen todellan pahoillani....