mikä on parhain ase

mikä on parhain ase mielipiteitä voi kirjoittaa...
7163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Rynkyistä:G&G RK95 (GK99), G&G L85A1

Snipu: RW SVD, SG M82, A&K SVD, G&G GR25 Sniper, SW M99, SG M200

SMG: TM MP7

LMG: A&K M60, A&K PKM

Paljon muita hyviä noi on melkein luotettavimmat RW muutkin aseet on luotettavia RW on luotettavin airsoft asevalmistaja

Äänestä

Urpoot..... Ensinnäkin se on "paras", eikä mikään "parhain". Toisekseen se ei ole mikään "RW", vaan RS eli RealSword!

Äänestä

Parhain ase on A&K M60.

Äänestä

Parhaimmasta en tiedä, mutta itellä on maruin ak 47 joka on ollu neljä vuotta ja toimii hyvin on pitänyt vaihtaa vaaan jousi ja akku. Akku oli jo niin vanha ettei kestänyt ja jousi katkes koska olin tyhmä ja yritin ampua tyhjällä akulla joten jousi katkes, koska se jäi jännitykseen. Maruin ak 47 on vaan vaikeasti saatavilla, mutta suosittelen maruin muita ak malleja koska niissä on samanlainen kestävä koneisto.

Äänestä

tässä parhaita mitä oon ikinä nähny:

rynnäkkökiväärit: systema m16 ptw, ja real sword type 56

sniput: well l96, marui vsr-10 ja RS dragunov SVD

konepistoolit: ksc mp7 ja systema mp5 ptw

Pistoolit: WA sarjalaiset ja WE sarjalaiset

Tulituki: A&K m249 sarja ja ehobbyasia custom G&P RPK

ja viimeisenä: haulikot: marui super 90 ja marui spas 12

Äänestä

puumiekka on tosi hyvä ase

Äänestä

Kalashnikov-sarja on paras lähes kaikilla rintamilla ja muokkauksilla se myös on paras kaikilla rintamilla.

AK-sarjalaisten sisusten hinnat liikkuvat molemmissa ääripäissä, joten jo halvalla voi saada hyvän aseen. AK-sarjalaisista voi saada sekä taktisia että rujoja, riippuen omista mieltymyksistä, moderneja että wanhoja. On mahdollista myös rakentaa ase, jonka kaikki ulkoiset osat ovat aidosta aseesta.

Kalashnikoveja rakentaessa oikeastaan vain mielikuvitus on rajana. Niihin saa niin paljon palikkaa, että oikeastaan minkälaisen AK:n rakentaminen on mahdollista. Onhan toki myös niitä, jotka eivät AK:isiin koske pitkällä tikullakaan, joko periaatteen tai tyhmyytensä vuoksi. Kalashnikoveita ei pitäisi arvioida niiden ulkonäön perusteella, vaan niiden käytettävyyden perusteella. Kenenkään ei pitäisi mennä haukkumaan AK-sarjaa, ennenkuin on hyvää AK:ta kokeillut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


äkXDee kirjoitti:

mikä on parhain ase mielipiteitä voi kirjoittaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu