Eilen ja tänään oon taistellu mokkulan (Huawei) kanssa, kun sammuilee ilman hyvää syytä.
Eilen sammu ennen klo 00.00 ainakin 5 kertaa, 00.03 sammu kerran ja tänää on sammunu kolme kertaa pitkin aamua/päivää.
Koitin ottaa kortin pois hetkeks, mut tääpä vaa sammuilee.
Missä vika? Saunalahdessa vai mokkulassa? Mitä teen?
Huawei-mokkula + Saunalahti
5
413
Vastaukset
- virrat pois?
Mitä tarkoitat tuolla " sammuilee ilman syytä" mitä tarkoitat sammumisella, miten tikku sammuu, mistä tiedät että tikku on sammunut?
- KyPSÄÄÄ
Vika on Saunalahdessa. Yhteys pätkii koko ajan. HalpaElisalta ei voi laatua odottaakaan. Olen itse ihan kypsä. Onneksi 2 vuotta tulee kohta täyteen, vaihdan Soneraan.
- vaihtoo harkitteva
Auttaako Soneraan vaihto? Huawei-tikkuja niilläkin eri mallimerkinnällä. Tikut kestää aikansa ja kun ei niistä mitään joudu maksamaan ei voi paljon vaatiakaan. Kusetusta. Onko niissä edes takuua?
- saunis o paras
itellä ei oo mitään ongelmaa ollu sauniksen mokkulanetillä.vaihdoin soneralta saunikseen kosa sonera EI toiminu.sonera pätki ja poikkas yhteyden ihan omin ajoin,latauskset oli sellasii 5-10kibsii,sivut aukeili jos jakso odottaa pari minuttii...et se siittä sonerasta,ja ny oon ollu yli vuoden sauniksen asiakan ja ei oo mitään ongelmaa ollu.
sonera pitäis lailla kieltää,ei toimi nii ei toimi...iso huijaus se sonera,myyvät kuun taivaalta vaikkei ne sitä ees omista.vitun paskafirma - kaketus33
Käy vaihtamassa se huawein tikku elisa shopissa nokian vastaavaan se ei pätki,siinä on uudempi parempi ohjelmistokin.voi olla et asiakaspalveluun joudut soittaan ja pyytään uuden tikun.
Mulla ongelmana on tikun hitaus,,mut kokemuksesta tiiän et huawei pätkii ja pin numeroa saa lyödää uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683139
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753037Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682892On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632574Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli432078- 601657
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181629- 351615
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,241610- 591556