Huawei-mokkula + Saunalahti

RouskuSi

Eilen ja tänään oon taistellu mokkulan (Huawei) kanssa, kun sammuilee ilman hyvää syytä.
Eilen sammu ennen klo 00.00 ainakin 5 kertaa, 00.03 sammu kerran ja tänää on sammunu kolme kertaa pitkin aamua/päivää.
Koitin ottaa kortin pois hetkeks, mut tääpä vaa sammuilee.
Missä vika? Saunalahdessa vai mokkulassa? Mitä teen?

5

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • virrat pois?

      Mitä tarkoitat tuolla " sammuilee ilman syytä" mitä tarkoitat sammumisella, miten tikku sammuu, mistä tiedät että tikku on sammunut?

    • KyPSÄÄÄ

      Vika on Saunalahdessa. Yhteys pätkii koko ajan. HalpaElisalta ei voi laatua odottaakaan. Olen itse ihan kypsä. Onneksi 2 vuotta tulee kohta täyteen, vaihdan Soneraan.

    • vaihtoo harkitteva

      Auttaako Soneraan vaihto? Huawei-tikkuja niilläkin eri mallimerkinnällä. Tikut kestää aikansa ja kun ei niistä mitään joudu maksamaan ei voi paljon vaatiakaan. Kusetusta. Onko niissä edes takuua?

    • saunis o paras

      itellä ei oo mitään ongelmaa ollu sauniksen mokkulanetillä.vaihdoin soneralta saunikseen kosa sonera EI toiminu.sonera pätki ja poikkas yhteyden ihan omin ajoin,latauskset oli sellasii 5-10kibsii,sivut aukeili jos jakso odottaa pari minuttii...et se siittä sonerasta,ja ny oon ollu yli vuoden sauniksen asiakan ja ei oo mitään ongelmaa ollu.
      sonera pitäis lailla kieltää,ei toimi nii ei toimi...iso huijaus se sonera,myyvät kuun taivaalta vaikkei ne sitä ees omista.vitun paskafirma

    • kaketus33

      Käy vaihtamassa se huawein tikku elisa shopissa nokian vastaavaan se ei pätki,siinä on uudempi parempi ohjelmistokin.voi olla et asiakaspalveluun joudut soittaan ja pyytään uuden tikun.
      Mulla ongelmana on tikun hitaus,,mut kokemuksesta tiiän et huawei pätkii ja pin numeroa saa lyödää uudestaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      183
      7204
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      122
      3248
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      111
      1924
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      49
      1825
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      60
      1817
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1799
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      77
      1753
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      4
      1665
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      16
      1551
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      69
      1363
    Aihe