kaiuttimista outoa ääntä

ioyktujgr

läppärini kaiuttimista kuuluu silloin tällöin ikään kuin puhelimen tuuttausääntä, vaikka mikään sivusto tai ohjelma, josta ääntä voisi kuulua, ei ole päällä. pitäisikö asiasta huolestua? mistä tuollainen ääni voi kuulua/johtua?

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sala.liitto

      Sua vakoillaan! Se loppuu sillä että ainakun tuuttaukset kuuluu niin olet vaan hiljaa. Sitten ne kyllästyy kun luulee ettei langan päässä ookkaan ketään.

      • herätkäääää

        maailma on varustautunut kansannousuihin jo nyt kokemiamme muutoksia ennen ja siksi hyvin monia ihmisiä seurataan jotta voidaan kartoittaa mahdolliset "terroristit" ja deletoida tarvittaessa. itse olen tälläinen rakkaus ykseys "terroristi" lukekaa wikipediasta teknologia sodasta joka on nyt jo täydessä käynnissä kansalaisten iloisina himoitessaan vallan välineenä käytettäviä älypuhelimia. Jo nyt myös on palkattu veljiä veljiensä vartioiksi ja jopa lapset on otettu mukaan vakoilu ja sabotaasi töihin! suomii on kaukana vapaasta maasta! kassat,pankkiirit,jopa naapurisi,pahimmasssa tapauksessa ystäväsi saa pientä lisätuloa kertoessaan yksityisiä tietoja sinusta viranomaisille! tänä aikana kannattaa luottaa vain itseensä ja käyttää intuitiota hyväksi-intuitiiviseen tilaan pääset olemalla vain tässä ja nyt ja tyhjentämällä pääsi menneestä ja tulevasta. myös mindcontrol on vallan aseena!


    • tuduuuduu

      Onko ääni todellakin selvä "tuut-tuut" vaiko enemmänkin vaimea, matala "du-du-du"? Itselläni jälkimmäinen ääni kuuluu aina välillä netissä ollessani. Olen päätellyt sen johtuvan Sierra Wireless-mokkulan ja USB-subwooferin välisestä häiriöstä. Jostain syystä mokkula aiheuttaa häiriöitä ääneen, aikaisemmalla tikulla näitä ääniä ei kuulunut. En silti olisi kovinkaan huolissani moisesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      116
      5010
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3623
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2450
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1568
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1540
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1454
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1272
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1168
    9. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      16
      1152
    10. 165
      1099
    Aihe