Mikä teitä ihmisiä oikein vaivaa?

Tympiintynyt henkilö

Ootteko katsoneet miltä tienpientareet näyttää taas? Roskia on joka puolella, ei metriäkään voi kulkea eikä katsetta siirtää niin, ettei roskia näkyisi. Kaikkein eniten tuo roskien määrä kertoo ihmisten asenteesta, se on välinpitämättömyys. Auton ikkunasta heitetään sen kummemmin ajattelematta heseroskat tielle, kaupungilla kävellään muodikkaasti take away -kahvi mukana ja kun kuppi on tyhjä se tiputetaan just siihen missä satutaan sillä hetkellä olemaan. Siideri- ja oluttölkkejä on jokapuolella, samaten mehutölkkejä kun nonstop sokerihumalassa olevilla lapsilla ei ole muka muuta tekemistä kuin vetelehtiä ympäriinsä mehupurkki kädessä.

Aika surullista, vai mitä?

Mitä teidän päässänne liikkuu, eikö mitään? Hopi-intiaaneilta (ja vähän muiltakin) terveisiä, olette pulassa jos ette nyt ala kunnioittaa luontoa ja elämää.

4

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Deadlift

      Roskaamisesta tuntuva sakkorangaistus!!!!

    • epäporilainen

      Oot siis niiin oikeassa, mitenkään nipottamatta, mutta myös minua ärsyttää se, että ihmiset tiputtelevat roskia kadulle ja mihin sattuu, miten sattuu.
      Meloisen piittaamatonta ja ylimielistä.

    • huono nuoriso

      Huomion saisi kiinnittää myös nuorison käytökseen julkisissa tiloissa.Seurasin vierestä kun arviolta 10-12 vuotiaat läskit tytöt herjasivat aasialaista naista joka oli ostoskeskuksen jonossa.Mitään syytä herjaamiselle ei ollut, paitsi ehkä herjaajien huono itsetunto tai lihavuus.
      "joku vitun kiinalainen" yms tekstiä pääsi kakaroilta. Oliko kotona opittua käytöstä?Mahtaa olla ylpeät vanhemmat noilla pullukoilla.

      Jos joissain maahanmuuttajissa on jotain vikaa, niin sitä ei tosiaan ole aasialaisissa naisissa.Eivät rikostele missään, vaan tekevät ahkerasti ja alipalkattuina työt jotka eivät muille kelpaa.Monet siivooavat muiden jälkiä pikkurahalla.

      Toisessa topicissa luki miten sinisen mopoauton ikkunasta tiputettiin surutta macdonaldsin roskat keskelle parkkipaikkaa, oli varmaan liian hankalaa nostaa se homeinen perse ja kävellä roskikselle? Sehän on varmaan ainakin 3 metrin päässä?

      Opettakaa lihava jälkikasvunne tavoille.

      Ja kerätkää ne vitun roskanne myös.

    • Roskat levälleen

      Keskustassa roskaaminen on niin ihanaa, että WAU!
      Hesen ja Macin parkkiksella kuuluu ne roskat levittää pitkin parkkista, että tulisi heille edes hieman kuluja niiden siivoamisesta ja sekös on niin hauskaa!
      Mitäs myyvät roskaruokaa ja huonolaatuista vielä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      198
      2747
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      158
      2465
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1152
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      941
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      860
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      21
      853
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      93
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      290
      811
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      719
    Aihe