isänmaantoivot kokoontuivat viikonlopuksi saimaalle parantamaan maailmaa, ja täytyy todeta että oli onnettoman näköistä porukkaa (ei tietenkään kaikki).
ensimmäinen ilta oltiin perseet olalla, käyttäydyttiin kuin siat ja samalla kuitenkin pidettiin huoli ettei ketään ympärilläolijoita katsottu kuin sitä klyyvaria pitkin. seuraavana iltana naisenalut sipsuttelivat halvoissa, huonosti istuvissa polyesterimekoissa korot kopisten ja se nenä pilviä hipoen, päässä ajatus että "minä olen teitä muita parempi". tietenkin yrittää täytyy ja ajatus käyttäytyä yhtenä iltana kuin elegantti leidi houkuttaa itseäänkin, mutta tältä porukalta se meni mönkään siinä neljännen siiderilasin jälkeen. mikä olisi tyylikkäämpää kuin laitettu nainen, joka ei meinaa pysyä pystyssä, ja se yllätti myös kuinka monta kertaa sana vittu mahtui yhteen lauseeseen. henkilökunnan kohtelu oli joissakin tapauksissa äärettömän alentavaa ja muita asiakkaita kohdeltiin kuin olisivat olleet toisen luokan asiakkaita kyseisessä paikassa.
tämäkö on se meidän nuorisojärjestö jonka haluamme johtavan suomea joku päivä? edelleen, mukana on varmasti mahtavia ihmisiä, mutta nyt on liian monella jäsenellä arvot hukassa ja kuva kyseisestä porukasta painui maan alle. ottaako kukaan porukkaa sivustaseurannut enää näitä ihmisiä vakavasti kysyn minä.
nuorkauppakamarin kokoontuminen
naapero
2
342
Vastaukset
- 8546
Kaikkeen ihme paikkaan se ihminen itsennän tunkee!
- pikku-velikerho
Antaa heidän keuskella toisilleen kuinka tärkeitä he ovat. Täysin vaarattomia ympäristölle, paitsi ne, joilla on poliittisia kytkentöjä. Voivat aiheuttaa suuriakin taloudellisia menetyksiä kaupungille typerillä päätöksillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242391Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3441997Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä251866Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101673Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581488Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121022Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181009- 63865
- 55860
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2808