Koleos

Koleoksella

Kenelläkään kokemusta Renault Koleoksesta?

Olen moista ajatellut Saksan maalta hakevani... lienenkö sitten ihan normaali, mutta Koleoksen hinta on aidosta (?) nelivedosta kohdallan ja eihän tuota Suomessa taideta virallisesti edes myydä. Päälle lätkäistävän autoveron suuruus on tietty kysymysmerkki, kun ei taida olla ennakkotapausta juuri kyseisestä mallista.

2

1424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaykay1

      Mukava auto ajella. Mitään vikoja ei ole ollut kolmen vuoden aikana. Jarrupalat ja levyt on vaihdettu ja jotkut tukivarrenpalat parilla sadalla. Arvo suomessa ei ole kovin suuri. Huomasin äsken kun vaihtoa yritin Veholla. Uuden vaihtaisin jos toisivat maahan. Omalla 180t ajettu ja nyt vaihtoon lähdössä.

    • ellu lesbos

      Siitä ei tullut mikään myyntivaltti, vaikka on ihan samanlainen kuin muutkin sittarit. Taitaa rellu nyt panostaa vain Dacia Dusteriin, mitä myydään myös Rellu Dusterina 2.0 koneella venäjällä, espanjassa ja muissakin maissa. Komea rellumaski !
      Saksassa myyty Koleosta jonkin verran, mutta hinta pudonnut rajusti, joten vähän käytettynä voisi olla hyväkin ostos. meillähän se maksoi yli 40 donaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      94
      3358
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      2782
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      110
      2397
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      40
      1794
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      242
      1593
    6. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1547
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      41
      1535
    8. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1330
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1306
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1191
    Aihe