Jackson 5 kiertueelle MJ-hologrammin kanssa!

StillAlive-

Edesmennyt popin kuningas Michael Jackson saatetaan nähdä jälleen lavalla Jackson 5 -kokoonpanon kanssa.

Kaikkien aikojen suosituimpiin laulajiin lukeutuva Michael Jackson menehtyi huumeiden yliannostukseen vuonna 2009. Tuoretta teknologiaa hyödyntämällä suosikkiartisti saatetaan kuitenkin vielä nähdä lavalla.

Jacksonin sisarukset haluavat lähteä Jackson 5 -kokoonpanolla tien päälle ensimmäistä kertaa yli kahteenkymmeneen vuoteen. Michaelin veli inspiroitui nähtyään räppäri Tupac Shakurin hologrammin heijastettuna lavalle Snoop Doggin ja Dr Dren kanssa Coachella-festivaalilla.

Nyt veli haluaa tähden mukaan kiertueelle, The Sun –lehdessä kerrotaan.

Vuonna 1996 menehtyneen Tupacin esiintyminen oli Hollywoodin erikoistehostemiesten käsialaa ja maksoi yli 100 000 euroa.

Lähde Jacksonin läpipiiristä kertoo, että Michaelin perintöä vaaliakseen hankkeeseen ei tulisi lähteä kevytmielisellä asenteella. Todistetusti esiintymisen voi kuitenkin hoitaa niin hienosti, että kiertueelle kannattaa lähteä.

- Tämä voisi olla kannattavin maailmankiertue, mitä on koskaan nähty, lähipiiristä todetaan.

http://www.iltasanomat.fi/viihde/jackson-5-suunnittelee-maailmankiertuetta-michaelin-kanssa/art-1288464017141.html

4

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei tunnu

      oikein hyvältä rahastaa kuoleman jälkeen tuollaisilla.

    • X

      Ärsyttää ihmiset joiden mielestä kaikki on rahastusta. Tottakait raha näyttelee tärkeää osaa, mutta kyllä myös muut asiat merkitsevät. Miksi ei voi ajatella, että kerrankin kyse olisi vilpittömästä halusta kunnioittaa jotakin/jotakuta?

      - X

      • Koska

        "Tämä voisi olla kannattavin maailmankiertue, mitä on koskaan nähty, lähipiiristä todetaan."


    • X

      "Kannattava" sanana voi tarkoittaa muutakin kuin rahaa. Ja mikäli se olisi kannattavin, niin siinä olisi lisää todisteita Michaelin ylivertaisuudesta.

      - X

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6818
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      49
      1083
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe