Jackson 5 kiertueelle MJ-hologrammin kanssa!

StillAlive-

Edesmennyt popin kuningas Michael Jackson saatetaan nähdä jälleen lavalla Jackson 5 -kokoonpanon kanssa.

Kaikkien aikojen suosituimpiin laulajiin lukeutuva Michael Jackson menehtyi huumeiden yliannostukseen vuonna 2009. Tuoretta teknologiaa hyödyntämällä suosikkiartisti saatetaan kuitenkin vielä nähdä lavalla.

Jacksonin sisarukset haluavat lähteä Jackson 5 -kokoonpanolla tien päälle ensimmäistä kertaa yli kahteenkymmeneen vuoteen. Michaelin veli inspiroitui nähtyään räppäri Tupac Shakurin hologrammin heijastettuna lavalle Snoop Doggin ja Dr Dren kanssa Coachella-festivaalilla.

Nyt veli haluaa tähden mukaan kiertueelle, The Sun –lehdessä kerrotaan.

Vuonna 1996 menehtyneen Tupacin esiintyminen oli Hollywoodin erikoistehostemiesten käsialaa ja maksoi yli 100 000 euroa.

Lähde Jacksonin läpipiiristä kertoo, että Michaelin perintöä vaaliakseen hankkeeseen ei tulisi lähteä kevytmielisellä asenteella. Todistetusti esiintymisen voi kuitenkin hoitaa niin hienosti, että kiertueelle kannattaa lähteä.

- Tämä voisi olla kannattavin maailmankiertue, mitä on koskaan nähty, lähipiiristä todetaan.

http://www.iltasanomat.fi/viihde/jackson-5-suunnittelee-maailmankiertuetta-michaelin-kanssa/art-1288464017141.html

4

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei tunnu

      oikein hyvältä rahastaa kuoleman jälkeen tuollaisilla.

    • X

      Ärsyttää ihmiset joiden mielestä kaikki on rahastusta. Tottakait raha näyttelee tärkeää osaa, mutta kyllä myös muut asiat merkitsevät. Miksi ei voi ajatella, että kerrankin kyse olisi vilpittömästä halusta kunnioittaa jotakin/jotakuta?

      - X

      • Koska

        "Tämä voisi olla kannattavin maailmankiertue, mitä on koskaan nähty, lähipiiristä todetaan."


    • X

      "Kannattava" sanana voi tarkoittaa muutakin kuin rahaa. Ja mikäli se olisi kannattavin, niin siinä olisi lisää todisteita Michaelin ylivertaisuudesta.

      - X

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe