huumeet

Paimiossa taas jäänyt parisenkymmentä nuorta huumeiden käytöstä/hallussapidosta kiinni. voivoivoi lapset.....
5260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No jos ei nuorilla ollut ongelmia ennen niin nyt sitten on. Ei taida jäädä ketään jäljelle pyyhkimään perseitämme kun vanhuus iskee. Kaikilla kun on H-merkintä tätä vauhtia. Sehän ei vanhene koskaan, joten eikun kortistoon ja miljoonan kulut per naama työttömyydestä. Eli otettiin 20m. takkiin yhdessä viikonlopussa.

Äänestä

kuka tääl pätee ku ei mitää mistää tiiä :D:D

Äänestä
  • 7luokaltakin
    K
    U
    U
    L
    E
    M
    M
    A


    Joitakin??? Mut huhhuh.....,.

    Äänestä

Ei kyllä mieltä lämmitä että pienille lapsille tyrkytetään päihteitä. Toisaalta, niin pienet eivät ole rikosoikeudellisesti vastuussa joten ehkä se elämä ei ainakaan niiltä nuorimmilta ole vielä pilalla.

Äänestä

Jossain kohtaa ihmiset tajuaa että päihteiden käytön lisäksi sama ihminen pystyisi muuhunkin kehittävään toimintaan mutta jos ei anneta mahdollisuutta ja suljetaan kaikki vitun portit joka suuntaan niin se on yhteiskunnan valinta. Lähden paukuille..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

Paimiossa taas jäänyt parisenkymmentä nuorta huumeiden käytöstä/hallussapidosta kiinni. voivoivoi lapset.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu