Tiedäthän...

että olen pahoillani viimekertaisesta,ja pyydän anteeksi,tiedän olen pelkuri,en uskalla kohdata sinua kasvotusten sanoakseni sen. Et ole ollenkaan sellainen millaiseksi sinua väitin,vaan olet todella kaunis,niin ulkoisesti kuin sisäisestikkin. Pirun perkele taisi vieressäni supsutella korvaani ikäviä asioita sinusta,saatoin myös olla hieman mustasukkainen.
9541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos olet hänet haukkunut kasvokkain niin kyllä sun täytyy uskaltaa myös kasvokkain pyytää anteeksi. Siitä tulee itsellekin parempi olo. Täytyyhän kai asiat selvittää ennemmin tai myöhemmin. Jos toinen haukkuu mutta ei pyydä anteeksi voi toisella jäädä sellainen mielikuva että toinen ajattelee oikeasti rumasti. Ei ole tarkoitus saarnata. Kyllä pystyt kohtaamaan hänet, tsemppiä

Äänestä

Selkärankaisuus taitaa olla muun muassa sitä, että pystyy perustelemaan sanomisensa.

Äänestä

Miten hän voisi tietää jos sä kerrot sen hälle nimettömällä viestillä ?
Hyvät tavat ja selkäranka aloittajalla kateissa ?!!

Äänestä

Niin että siis sanoitko hänen olevan ruma ja sisältä homeessa vai kaunis kuin hominen kermakakku vai pilkkasitko hänen ajatuksen juoksuaan? ( pitäisikö tuo olla olla yhdyssana?

Oliko viimekerta palstalla vai tapahtuiko molemmat sekä täällä että kasvokkain tuolla muualla maailmassa, esim. luokkakavereiden läsnäollessa? :)

Äänestä
  • No mutta oikeasti, mua hymyilyttää sun tosikkomaisuus ko. asioissa. *niin tosissaan* sen halveksunnan kanssa :) pai pai paitaressu. Tällä en tarkoita sitä ettetkö saisi olla, se on sun tapasi ja arvosi ja näin. Jos siis muka olet, mitä en usko ollenkaan vaan että se on vaan sitä sellasta itsensä puolustusta tms :) Mä vaan ajattelen että tai en mitään ajattele. Mä lähden nyt lapsen kanssa pyöräilemään.

    Siis mulla on ikävä enkä tiedä mitä näiden asioiden kanssa pitäis tehdä:)

    Ps. En luule että aloitus olisi sinulta. Sori jos taas luulin sua *pehmoksi*

    Äänestä

Koskaanhan syy ei ole itsessä, oli kyse mistä hyvänsä, ketä lie aloittaja väittänyt ja miksi mutta syy on kuitenkin pirun perkeleen )):

Äänestä

Miksi sä häntä sitten väitit tai mistä syytit ?

Huono homma kyllä ku uskaltaa syyttää ja väittää ties miksi mut muuhun sitten ei
uskallusta ookkaan. Eipä tunnu hyvältä tommonen.

Äänestä

sitä mieltä et tää on oikee anteekspyyntö ? sun on pakko olla miäs.

Äänestä

Mitään ei voi tietää kun mitään ei puhutakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Creepy Shadow kirjoitti:

että olen pahoillani viimekertaisesta,ja pyydän anteeksi,tiedän olen pelkuri,en uskalla kohdata sinua kasvotusten sanoakseni sen. Et ole ollenkaan sellainen millaiseksi sinua väitin,vaan olet todella kaunis,niin ulkoisesti kuin sisäisestikkin. Pirun perkele taisi vieressäni supsutella korvaani ikäviä asioita sinusta,saatoin myös olla hieman mustasukkainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu