...jos tuo viestisi toisaalla oli minulle niin minusta pääset kyllä eroon ihan vaan sanomalla tai lopettamalla yhteydenpidon....
tee palvelus ja jätä rauhaan jos et ikinä halua tavata kuten tuolla toisalla kerroit..
Älä roikota ketään, muista tämä.
Älä roikota
13
181
Vastaukset
- ähäkuti
Jankuti jankuti jaa.
- kunhan ihmettelen
Mitä sä tosta sun nettikiusaamisestasi hyödyt?
- PP
Olen ihan samoilla linjoilla, roikottaa ei saa mieluummin tekee selväksi ettei mitään ole tai tule olemaan, siinä rikkoo toisen jos jättää roikkumaan ja epätietoisuuteen....
- mies 34
v.ittu, jos ootte noin tyhmiä, on.........roikotus teille ihan oikein, ette ole parempaa kohtelua ansainnetkaan
- ed
mies 34 kirjoitti:
v.ittu, jos ootte noin tyhmiä, on.........roikotus teille ihan oikein, ette ole parempaa kohtelua ansainnetkaan
Meneppäs ukkeli vaikka suolle noiden mielipiteinesi kanssa. Tuon ikäisellä miehellä pitäisi olla jo jonkinlaista aikuismaisuutta muita ihmisiä kohtaan, eikä täällä haukkua tuntemattomia ihmisiä. Tyhmä olet itse.
- n, joka älysi
ed kirjoitti:
Meneppäs ukkeli vaikka suolle noiden mielipiteinesi kanssa. Tuon ikäisellä miehellä pitäisi olla jo jonkinlaista aikuismaisuutta muita ihmisiä kohtaan, eikä täällä haukkua tuntemattomia ihmisiä. Tyhmä olet itse.
mieshän puhuu silkkaa asiaa, vain oikeesti tyhmät antaa roikottaa, fiksut älyävät kääntää varpaat toiseen suuntaan ja poistua, pää pystyssä, taakseen katsomatta
- ed
n, joka älysi kirjoitti:
mieshän puhuu silkkaa asiaa, vain oikeesti tyhmät antaa roikottaa, fiksut älyävät kääntää varpaat toiseen suuntaan ja poistua, pää pystyssä, taakseen katsomatta
Mutta entäs jos on niin voimakkaat tunteet ja kauan olleet ettei itse niille voi yksinkertaisesti mitään, ennekuin näytetään ja sanotaan ettei kiinnosta ihan f to f?
On se jonkun helppo sanoa jos ei ymmärrä, ja jos ei ole itse samassa tilateessa ollut tai on. - tahdon asja
ed kirjoitti:
Mutta entäs jos on niin voimakkaat tunteet ja kauan olleet ettei itse niille voi yksinkertaisesti mitään, ennekuin näytetään ja sanotaan ettei kiinnosta ihan f to f?
On se jonkun helppo sanoa jos ei ymmärrä, ja jos ei ole itse samassa tilateessa ollut tai on.Mistä sinä tiedät, missä tilanteeissa muut ihmiset ovat olleet? Luultavasti monet ovat kokeneet paljon pahempaakin kuin te, mutta riuhtaisseet itsensä irti, vaikka sekin sattuu aivan **********. Jos joku kohtelee kuin roskaa, ihmisellä on aina muita vaihtoehtoja kuin olla ja ruikuttaa.
- ed
tahdon asja kirjoitti:
Mistä sinä tiedät, missä tilanteeissa muut ihmiset ovat olleet? Luultavasti monet ovat kokeneet paljon pahempaakin kuin te, mutta riuhtaisseet itsensä irti, vaikka sekin sattuu aivan **********. Jos joku kohtelee kuin roskaa, ihmisellä on aina muita vaihtoehtoja kuin olla ja ruikuttaa.
Ihmisiä on erilaisia, jotkut tuntevat erilailla tunteet, joidenkin on helppo päästä irti, kun taas joidenkin ei ole niin helppo. Nämä ovat monimutkaisia juttuja joista on turha alkaa tappelemaan ja kiistelemään. On herkkiä ja voimakkaampia ihmisiä ja siltä väliltä.
- niinh
Ja taas nähdään syy miksi täytyisi vaivautua puhumaan asioista,koska ollaan syntymälahjana saaneet äänihuulet ja jos ne ei toimi niin sormet jolla tämänkin avauksen teit.
- viesti toisaalta
Meidän suhteessa ei ole mitään virallista tai sovittuja asioita. Sanatonta pientä kipinää tosin, lämpimiä tuntemuksia korkeintaan. Ei niistä ole puhuttu tahi asioita setvitty. Intuition varassa mennään. Tässä tapauksessa ei siis ole mitään "oikeita" syitä miksi naisen pitäisi olettaa olevansa roikotettu. Paitsi ellei hän kuvittele, että mies aina automaattisesti lähestyy häntä, jos on jotain sanatonta peliä ilmassa. Äläkä sinä roiku, kuka oletkin.
- kysymys
Mikset sitten kerro hänelle tuota henkilökohtaisesti jos noin ajattelet? Tuo olisi hänelle tärkeä tieto tai kerro ketä ajattelet.
Jos hän kirjoittaisi minulle noin niin taatusti jättäisin hänet rauhaan. - viesti toisaalta
kysymys kirjoitti:
Mikset sitten kerro hänelle tuota henkilökohtaisesti jos noin ajattelet? Tuo olisi hänelle tärkeä tieto tai kerro ketä ajattelet.
Jos hän kirjoittaisi minulle noin niin taatusti jättäisin hänet rauhaan.Mitä tässä on kerrottavaa? Kumpikaan meistä ei ole tehnyt aloitetta asian suhteen oikeassa elämässä, ja tuskin kumpikaan tulee tekemään. Asiat etenevät omalla painollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1112742SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän201734Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava621734Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2731623Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --111564Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue281281Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.271149Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411072Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?941062RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041022