meillä länkkäreille, mieli ja luonteen heikkous on omaavaa

BAUD...

Se mitä meiltä puuttuu, on niille jotka asuvat isossa idässä, suurimmalla osalla ainakin.

Kamppailulajit vahvistaa mieltä, ja parantaa luonnetta, vahvistaa sitä. Meillä ollaan kovia päihteiden alaisena. Me luullaa olevan kovia, kun on tatuonteja, koruja ja isot habat. Se esittämisen halu on niin korkealla, että tuodaan sitä omaa imagoa vahvasti esille, vaikka lopulta tyyppi on luonteeltaan, ja mieleltään heikkoja.

Joka sortuu päihteisiin,ja, rikoksiin ei omista vahvaa mieltä. Myös ns.normaalit jannut esittävät kovaa, mutta todellisuudessa ovat heikkoja poikia. Jos mieltä, ja luonnetta kohennetaan urheilulla, itsekurilla, terveellisellä elämäntavoilla, oikealla asenteella ja eletään ns.ylpeästi ja rinta rottingilla = heistä kasvaa vahvoja.

Kova harjoittelu terästää psyykettä, ja fyysisiä elementtejä. Meditaatio, mielentilan rauhoittaminen on tärkeää, varsinkin länkkäri spedeille. Ei se ahdistava rääkyvä black metal musikki tai Gangsta rap mieltä paranna, vaan lisää ahdistusta.

Oikeat budokat korostaa mielen ja kehonhallintaa. Ne yhteytettynä tekee tyypistä vahvan. Jos pieksät porukkaa kaupungilla, se tekee sinusta heikon tyypin. Se joka osaa kiertää tappelutilanteet on vahva. Itsepuolustus on taas eriasia!

MIELI HARJOITTELU PSYYKE FYSIIKKA TULOS

0

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Missä kokoomuksen naiset?

        Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
        Maailman menoa
        136
        3796
      2. Finland is now Petter place

        Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
        Maailman menoa
        36
        2464
      3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

        HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
        Maailman menoa
        144
        2118
      4. Jorma Lind kuollut

        Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
        Maailman menoa
        17
        1101
      5. Toivon että kuulut elämääni

        Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
        Ikävä
        71
        1062
      6. Mikä on kaunein

        Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        46
        925
      7. Mahdatko ymmärtää sitä

        Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
        Ikävä
        63
        896
      8. En unohda sua

        En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
        Ikävä
        31
        875
      9. Kullan kemiallinen merkki on au

        Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
        Ikävä
        43
        800
      10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

        Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
        Ikävä
        100
        799
      Aihe