Aattelin hommaa sen vuokra-avio

Miehen,tekee vähän juttuja.Laittaa lamppua kattoon ja silleen,tapettia seinään,en tiedä saako niiltä pimeenä seksiäkin ostaa,verokortille tuskin tekevät
799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

täältäko kuvittelet sen vuokraavas ?

Äänestä

Pakkomielteisellä seksillä tarkoitetaan pakonomaista suhdetta seksuaalisiin mielikuviin tai käytökseen. Pakkomielteistä seksuaalista käytöstä on kutsuttu myös seksuaaliseksi addiktioksi, hyperseksuaalisuudeksi ja naisilla nymfomaniaksi. Kyse voi olla tavanomaisesta seksuaalisesta käyttäytymisestä, josta on kuitenkin tullut päivittäistä elämää hallitsevaa pakonomaista käytöstä. Joskus kyse voi kuitenkin olla jopa hyvin poikkeavasta käytöksestä, joka voi myös olla luonteeltaan hyvien tapojen tai lain vastaista.

Pakkomielteistä seksuaalista käyttäytymistä ilmenee niin heteroseksuaaleilla, homoseksuaaleilla, lesboilla kuin biseksuaaleilla. Sekä naisilla että miehillä voi olla seksuaalinen addiktio, mutta ongelma on yleisempi miehillä. Ongelmasta kärsivät käyttävät usein alkoholia tai muita päihteitä, ja heillä on mielialahäiriöitä tai persoonallisuuden häiriöitä. Moni on tullut lapsena tai nuorena seksuaalisesti tai fyysisesti kaltoinkohdelluksi.

Hallitsemattomana ja hoitamattomana pakkomielteinen seksuaalinen käytös voi olla tuhoisaa niin omalle itsetunnolle, omalle tai läheisten terveydelle, ihmissuhteille, omaisuudelle kuin omalle uralle.

Äänestä
  • kiitos, siinähän se selvitys tuli, olisit laittanut tuon ihan aloitukseen

    Äänestä

mä taidan hommata kans sellasen,tiedä miten ihana sieltä tulis :) pitää pyytää nuorta etteivät lähetä mitään vanhaa...

Äänestä
  • vanhat on parhaita,ovat lupsakoita,elämää paljon takana ja vähemmän edessä :)

    Äänestä

Tervemenoa. Niitä taitaa saada helpolla.

Äänestä

Onnek sminä en tarvi päivittäin. Viimesen kahen vuoden aikana tarvinnu kerran,vuoden välein. Nyt on se vuos menny taas ja tiukkaa alkaa tekee. Voiskoha sen vuokraa pariks päiväks tännekii. Mut en samaa halua mitä sinee käytät. Jos sopii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seuralaispalvelu kirjoitti:

Miehen,tekee vähän juttuja.Laittaa lamppua kattoon ja silleen,tapettia seinään,en tiedä saako niiltä pimeenä seksiäkin ostaa,verokortille tuskin tekevät

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu