Eli ideana on lähettää tuhannelle henkilölle sähköpostiin oma viesti liitteineen. Sekä sähköpostiviestin saateteksti että liite sisältävät kullekin vastaajalle yksilöityä sisältöä.
Pystyykö wordin avulla tekemään tämän? Tietääkseni sähköpostiviestin voi lähettää yhdistämistoiminnon avulla, mutta kuinka saada liite mukaan?
Joukkokirjeen + liitteiden lähettäminen sähköpostiin
1
570
Vastaukset
- Tuntijа
Kannattaa hankkia asiantuntija-apua. Vaikka massapostitus ei olekaan kovin vaikeaa, sen tekeminen oikein vaatii ammattilaisen osaamista. Sisällöltään vaihtelevan liitteen mukaan saaminen jo merkitsee, että tarvitaan ”vähän” muutakin kuin näppärän pikku tekstinkäsittelijän taitoja ja välineitä.
Teknisen puolen lisäksi pitää tuntea myös oikeudellinen. Markkinointikirjeen lähettäminen ihmisille massapostituksena on lähtökohtaisesti laitonta – siihen antaa oikeuden vain vastaanottajien etukäteissuostumus. Pelkkä osoitteiden kerääminenkin sellaista massapostitusta varten on yleensä laitonta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt424662Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532534Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391034Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611005Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh70916- 118891
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70854- 137815
- 48800
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48746