Naapurini yritti myrkyttää minut

Olin kahvilla sen luona ja se tarjosi jotain syömistä ja alkoholipitoista juomista. Muistan, kun minua rupesi yht'äkkiä väsyttämään vimmatusti sen jälkeen.

Pyysin saada lähteä kämpilleni nukkumaan.

Heräsin siihen, kun en saa henkeä. Hakeuduin vessaan peilin ääreen, koska rintakehääni kuumotti todella kovasti. Se sisältikin punaisen, paksun, hilseilevät raidan, joka ulottui kaulaani asti. Kämmeniä kutitti vimmatusti.

Painelin takaisin nukkumaan. Aamulla herättyäni aloin ottamaan asioista selvää netin kautta, jolloin törmäsin selitykseen, että kyseessä oli anafylaktinen shokki.
13411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Millekään en ole allerginen.

En ole koskaan kokenut vastaavaa ennen, enkä jälkeen kyseisen kahvittelusession.

Äänestä

Kyseessä on velvästi Viagran yliannostus joka johtuu piristetystä kahvista joka johtuu CF4 tasapainon järkkymisestä, siihen auttaa kun syö N4CF3 pillereitä ja juo perään omaa virtsaa.

Äänestä

Naapuria vain halutti ja se halusi panna, ei siinä sen kummempaa.

Äänestä
  • Epäonnistunut huumausyritys?

    Muistan, kun se tarjottu olut maistui aivan hirveälle, mutta kohteliaisuudesta kiskoin sen huiviini, laatta-efekti äärimmäisen hilkulla.

    Oluen ystävänä olen alkanut jälkeenpäin miettimään, ettei mikään kaupasta saatava olut voi maistua niin pahalle. Edes omatekoiset. Sitä paitsi, naapurini ON aivan aikuisten oikeasti homoseksuaali. Hän on myöntänyt sen mulle. Olin tuohon aikaan vielä niin kutsuttu "söpö poika".

    Äänestä

Kyllä minullakin on samalainen tunne kun tulen sukulaisteni juhlista ja kun syön Pirkkalan S-marketin tuotteita, jotka ei ole pakettu muoviin tai jonkin määrätyn merkin kuten Valion ja Ingmannin jugurttia. Taitaa olla Tampereen Vihreät asialla kun taloyhtiö jossa asun, on täynnä ulkomaalaisia. Kysynkin vain, miten ne on päässsyt tänne asumaan ei ainakaan normaalin valinnan kautta. Wikipediassa on hyvä kirjoitus Anafylaksiasta (shokki) jota epäilit

http://fi.wikipedia.org/wiki/Anafylaksia

Äänestä

Kyllä minä olen sitä mieltä että Pirkanmaan alueen kaupat, leipomot, makkaratehtaat, einestehtaat kuten Saarionen ja Valio ja Ingman pitäisi seulota läpikohtaisesti ettei niissä ole valmistuksessa käytetty raaka-aineita joiden parasta ennen päivämäärä ole umpeutunut pari vuotta sitten ja kaupassa lyöty vanhentuneen tuotteen päälle uusi hintalappu. EVIRA ottaa palautetta näissä asioissa, johon linkki tässä

http://www.evira.fi/portal/fi/elintarvikkeet/palautetta_elintarvikkeista/?countyId=71

Äänestä

Ja täältä Finderin sivulta löytyy erittäin mielenkiintoisia omistajia ja jäseniä päättävissä elimisssä, jopa omia vihamiehiä. Kirjoittaa vain hakukentään yrityksen nimen niin sieltä pesee

http://www.finder.fi/sivut/bookmark_update.html

Äänestä

Itse en ole kyllä ollut antibiottitiputusessa keskussairaalassa ihmeellisen oireilun takia josta ei ole saatu selvää, epäilty munuaistulehdusta, Tuttavapiirissäni näitä tapauksia on ollut 6-8 tapausta joista melkein kaikki on sukulaisieni omaisia, joten ihmettelen vain asiaa. Näistä 6-8 tapauksesta olen ollut vai yhden kanssa tekemisessä ja sekin mieheni, muita en siihen aikaan ollut edes tavannut moneen vuoteen. Sukulaiseni ja mieheni sukulaiset kävivät silloin meillä kylässä kun tämä tapahtui ja mieheni oli päivät töissä. Olisi tosiaan hyvä muistaa kenen kanssa on ollut silloin tekemisissä kotona, työpaikalla ja ravintolassa. Jos vaikka sitä kautta asiat selvisivät.

Äänestä

Joo olisikohan kannabis leivonnaisia? =)

Äänestä

Kannattaa pysyä pois naapurista.

Äänestä

Naapurin homo-poika on selvästi yrittänyt huumata sinulta tajun pois ja käyttää seksuaalisten perversioidensa kohteena.

Äänestä
  • Ei voi oikein kutsua "pojaksi". Helvetin iso äijä.

    Äänestä

Huomasin tällaisin viestin johon olen vastannut ennen juhannusta kun minua vietiin pillit soiden teholle ja sairaalassa olin kolme kuukautta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmät kädet kirjoitti:

Olin kahvilla sen luona ja se tarjosi jotain syömistä ja alkoholipitoista juomista. Muistan, kun minua rupesi yht'äkkiä väsyttämään vimmatusti sen jälkeen.

Pyysin saada lähteä kämpilleni nukkumaan.

Heräsin siihen, kun en saa henkeä. Hakeuduin vessaan peilin ääreen, koska rintakehääni kuumotti todella kovasti. Se sisältikin punaisen, paksun, hilseilevät raidan, joka ulottui kaulaani asti. Kämmeniä kutitti vimmatusti.

Painelin takaisin nukkumaan. Aamulla herättyäni aloin ottamaan asioista selvää netin kautta, jolloin törmäsin selitykseen, että kyseessä oli anafylaktinen shokki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu