Molemmat paskiaiset laiyttavat maksumuistutuket perintätoimiston kautta.
Menee minun mielestä hätävarjelun liioitteluksi tuollainen. Jos ei kunta ole kuntalaista varten, vaan kuntalainen kuntaa varten, niin siihen ei auta kuin vaihtaa paperit kuntaan joka on ihmistä varten.
Ensi kuussa vaihdan paperit toiseen kuntaan ja jossakin vaiheessa kyllä olemme koko perhe muuttamassa pois etelä-karjalan alueelta. Pitää vaan varmistaa että mahdollisimman pian lähtee minun veroeuroni muualle.
Jos joku muu valmistelee muuttoa, niin kannatta ottaa postilokero jostakin helvetin kuusesta ja tehdä sinne paikkakunnalle muuttoilmoitus, niin saat eurosi pian pois täältä.
Eksote ja eteläkarjalan jätehuolto
EU-Tan-ASIA
2
227
Vastaukset
- Perinnässä jo..
Mitä pahaa nuo siis ovat tehneet?? Sie olet jättänyt laskusi maksamatta ne perivät omiaan... älä itke vaan hoida asiasi kuntoon.
- LK
Kannattaa joo muuttaa kuntaan joka ei peri maksamattomia laskuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745168- 332881
- 402584
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261993Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401942Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291779- 951772
- 1671647
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241388Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941220