mikä jyrsijä?

eli mikä jyrsijä mahtuisi hieman alle 60 litraiseen terraarioon?
ajattelin gerbiilejä oisko se liian pieni niille?
3202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Alle 60-litrainen on liian pieni, itselläni on gerbiilejä ja niillä on 200-litrainen. En kyllä tiedä, mitä tuon kokoiseen saisi... kaloja?

Äänestä
  • Kääpiöhamsteri voisi tuon kokoiseen ehkä mahtuakin..vilkkaille hiirillekin taitaa olla liian pieni, niitä kun pitäisikin olla ainakin kaksi. Gerbiileille ehdottomasti liian pieni!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vaan kirjoitti:

eli mikä jyrsijä mahtuisi hieman alle 60 litraiseen terraarioon?
ajattelin gerbiilejä oisko se liian pieni niille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu