Häpeän tunne

Ihmiset kehuu itseään surutta sosiaalisessa mediassa vaikka totuus on usein toinen ja varsinkin toisen näköinen, fb ,esim. Narsismi leviää ja sitä ei huomaa helposti, tuhoaa ihmisiä.
10315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Narsismi saa kirjoittelemaan omituisia viestejä aiheeseen liittymättömälle keskustelupalstalle?

Äänestä

Aiheuttaa myös helvetisti toisten elämän kadehdintaa ja jopa masentaa sillä tavalla joitakin, kun ei eroteta tarua todesta! Varsinkin ne narsistit suurimpana aiheuttajana. Ei sovellu mihinkään muuhun ku "pelien" pelaamiseen, oikeiden kavereiden kanssa jutteluun ja sitten omalla elämällä leveilyyn ja omantunnon pönkittämiseen, jossa tavoitteena olla se coolein ja esillä olevin tyyppi!

Äänestä

Eikö tämä olekkaan vapaa keskustelypalsta nirsosti? Vai oletko näitä talomies kyttääjiä? Narsistit ja muut ylileveät tyypit sais tunkea takas sinne missä aurinko ei paista.

Äänestä

Minä on hyvä numeroissa ja siksi teen valituksia kaikista kaikkialle

Äänestä

Ne onkin pissisksiä ja pahinta kun aikuinen on sellainen! Lol!

Äänestä

Hienoa, jos on hyvä itsetunto, pohjautuen näyttöihin elämässä. Lakkaa kadehtimasta toisia; ainoa elämä menee hukkaan. MIkä narsismi? laiskojen, kateellisten kieltä. Akateeminen tutkinto 23 ikävuoteen mennessä. 50 vuotta työelämää täysillä, hyvä perhe-elämä. Siinä onnen eväät Onnen tyttö.

Äänestä

Narsistisen luonteen omaavat tyypit eivät kestä totuutta, itsestään. Sen jälkeen alkaa todellisen minän näyttäminen! Tosiaan sääli että vie ystävä piirinsäkin mukanaan, vaan kyllä se totuus valkenee aikanaa! Akateeminen tutkinto 23 vuotiaana, aika hyvin....

Äänestä

Kestätkö sinä totuuden itsestäsi? Aletaan vaikka siitä, missä "mielentilassa" kirjoitit tuon, ihan kirjoituksen ulkoasusta ja ymmärrettävyydestä päätellen?
Oletko siis narsisti?

Äänestä

Janne Viljamaa on kirjoittanut kirjan narsismista. Sen nimi on Pidä puolesi. Eräs toinen kirja samasta aiheesta on nimeltään Naimisissa narsistin kanssa. Molemmat kirjat on mielenkiintoisia, ja ne on Helsingin kirjastossa.

Äänestä

Teen valituksen oikeuskanslerille !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Säälittävää kirjoitti:

Ihmiset kehuu itseään surutta sosiaalisessa mediassa vaikka totuus on usein toinen ja varsinkin toisen näköinen, fb ,esim. Narsismi leviää ja sitä ei huomaa helposti, tuhoaa ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu