Oletko käynyt Tampereen Ikeassa?

virrta nen

Minä olen kerran. Tykkäsin valtavasti, sen sanon suoraan. Ostin sen kantti kertaa kantti hyllyn, nimeä en heti muista. Hieno hylly, ja ei kallis.

22

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja tämäkin oli mainitsemisen arvoinen asia, voi veljet.

      • mabu 6

        mikä sua riivaa? mun mielestä kiva aihe.


      • mammamamam
        mabu 6 kirjoitti:

        mikä sua riivaa? mun mielestä kiva aihe.

        Voihan tästä aiheesta kehittyä vaikka mitä.
        Isännälle pitäisi ostaa oikein mukava tietokonetuoli.


      • mabu 6 kirjoitti:

        mikä sua riivaa? mun mielestä kiva aihe.

        Joo, kiva aihe jos puhutaan dementiasta.


      • *´´-*
        Nittaminax kirjoitti:

        Joo, kiva aihe jos puhutaan dementiasta.

        Se ja sama mistä puhutaan, kunhan puhutaan häriöittä.


      • *´´-* kirjoitti:

        Se ja sama mistä puhutaan, kunhan puhutaan häriöittä.

        No älä ota kantaa mun sanomisiin sitten.


    • 29€

      Olen käynyt ja ostin tyttärelle edullisen ja hyvän keittiön pöydän. Hintalaatusuhde erinomainen, kun vertailin ennen ostoa huonekaluliikkeiden vastaaviin pöytiin.

    • Olen käynyt, ostin wc hyllyn. Aina sieltä jotain kivaa löytyy...

    • mari.Leisku

      I love Ikea

      ei voi mitään
      :)

    • meeriamanda

      Olen käynyt muutaman kerran ja jotain heräteostoksia tehnyt.

    • Hääpaikka
      • Epäkurantti

        Heh, hyvä vinkki.
        Minusta taitaakin tulla vakioasiakas. Aina Ikeasssa käydessäni olenkin kiinnittänyt huomioni aivan muihin asioihin.


    • O - O

      En ole käynyt Tampereen Ikeassa, mutta pääkaupungin seudulla muutamia kertoja. Myyvät erityisesti pientavaroita sekä klassikkomuotoilluista tavaroista ja huonekaluista ihan käypäsiä halpaversioita. Laatuun kannattaa kiinnittää huomiota ja tarkistaa jokainen ostettava kappale erikseen. Ostin kerran keittiöön vaaleat vanerista taivutetut tuolit ja avasin ties kuinka monta pakettia, että sain samanlaiset.

      Myyvät myös valikoituja herkkuja edullisesti ja tarjoavat halvan aamiaisen tai lounaan. Järjestävät, tai ainakin joskus järjestivät, Helsingin keskustasta myös ilmaisia bussikuljetuksia.

    • Tase pappa

      Kun on käynyt yhdessä Ikeassa, voi sanoa käyneensä kaikissa firman myymälöissä.
      Niin on sama kaava.

      Jos haet tiettyä tuotetta, joudut kahlaamaan niitä opastemerkittyjä reittejä loputtomalta tuntuvan kauan.
      Todennäköisesti et löydä hakemaasi, mutta mukaasi on tarttunut kärryllinen muuta, tarpeetonta ja mihinkään tarkoitukseen sopimatonta roinaa.
      Ei tavaraa, vaan todellakin halvan näköistä roinaa, jonka olisi saanut muualta halvemmalla.

      Kotiin päästyäsi, alat kasaamaan ostoksistasi jotakin, huomataksesi että halpa on myös heikkotasoista ja halvan näköistä.
      Täyttää ehkä jonkun lyhytaikaisen opiskelija-asumisen tarpeet, mutta kotiin - ei hittolainen.

      Kaiketi joku voi tykätäkin kulkea jossakin hyllyvarasto-myymälän hallissa tölläämässä, mutta ei se ainakaan ole minun ostospaikkani.
      Mieluummin ilman, kun Ikeasta.

      • Viva Ikea!

        Moni koti olisi jäänyt sisustamatta ilman Ikeaa.


    • äitemuori*

      Tampereen Ikeas en ole käyny, mut Raision kaupas kävin kerran. Meni aikaa ja paljon,( rahaa vähän) että löysin sieltä ulos.
      No Tampereen myymälässä pitäs käydä pianki, kun tarvitaan siellä olevaan asuntoon jonkisorttinen hylly, jos olis ovia. Pojalla on paljon kirjoja ym. ja tila loppuu.
      Pari vaatekomeroo kans, en tiä kokooko ne jos pyytää.

      Ihan kiva retki:)))

    • Tementiako vaivaa;D

      IIhan kiva paikka muuten mutta en meinannut osata pois sieltä osastolta jossa olin:))

    • Taas mulla aukkoja sivistyksessä. Yhdessäkään Ikeassa en ole elämässäni käynyt.
      Ja Lidlissäkin vain kaksi kertaa, vaikkei siitä mitään kysyttykään.
      Mulla on seinänvierukset täynnään tavaroita nytkin.
      Ja kun seuraavan asunnon hommaan se on pienempi kuin tämä joten saan vielä luopua noistakin monista.

    • k/k

      No en oo käyny enkä aiokkaan,mut Raision ikeas olen ja siel oli semmonen väripolku jota pitkin pääs pois kaupast.

    • pitää taas hakea

      Ikeassa on parhaat tiskiharjat.

    • kotivalo30

      Hienoa tulisilla, kiitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      541
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe