Mulla olisi suklaata.

Kaapin pohjalla ja nyt tekisi niin mieli ottaa sitä, mutta miten voin välttää kiusauksen, kertokeepa hyviä vinkkejä. Itsehillintäni on aika huonoa ja tahdon voimalla mikään ei onnistu.Pitääkö tilkitä suu kiinni.
786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

En tiedä,mutta nyt munkin alkoi tekemään mieli suklaata :D.Ei vaan voi syödä,vyötärön ympärys on jo 76 :O. No nyt tuli posti ja sitten lukemaan.

Äänestä
  • Oliko toi muka joku avautuminen, että nyt miunki pitäs kertoo vyötärön ympärykseni. Empähän kerro, se jääköön ikuiseksi mysteeriksi.

    Äänestä

  • syön vaikka olis kirjoitti:

    Oliko toi muka joku avautuminen, että nyt miunki pitäs kertoo vyötärön ympärykseni. Empähän kerro, se jääköön ikuiseksi mysteeriksi.

    ei ollu :).

    Äänestä

Hajuaisti on toisinaan makuaistia voimakkaampi. Joskus suklaanhimoon auttaa pelkkä suklaan haistelu ja aivot luulevat saaneensa mannaa.

Äänestä

Minä ostin just pienen suklaapatukan, mutta Jumala rankaisi ja patukka jäi vahingossa kaupan tiskille. Vain lounassalaatti lähti mukaan. Voi vee!

Äänestä

Hommaa vaik Chiquita banskuja kulhoon jemmaan jos jotain tarvii napostella. On paljo parempaa :)

Äänestä
  • Mä mikään apina oo!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaiko syödä se kirjoitti:

Kaapin pohjalla ja nyt tekisi niin mieli ottaa sitä, mutta miten voin välttää kiusauksen, kertokeepa hyviä vinkkejä. Itsehillintäni on aika huonoa ja tahdon voimalla mikään ei onnistu.Pitääkö tilkitä suu kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu